חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


למה בכלל להתחתן?  
21/04/2009

פרשת כי תצא משופעת במצוות, וביניהן כמה מצוות העוסקות במוסד הנישואין. התורה אינה מתעלמת מחולשות בני האדם והיא מתמודדת בפרשתנו עם כמה שאלות קשות העלולות להופיע במהלך חיי הנישואין, ביניהן משבר בחיי הנישואין המביא לגט כריתות. התנאים בסוף משנת גיטין נחלקים מהי העילה הלגיטימית למתן גט. ברור לכל שאם אחד מבני הזוג בגד בשני זוהי עילה מוצדקת לפירוק הנישואין, אך אנו שומעים מבית הלל שגם חוסר תפקוד בתחומים עליהם אחראי כל אחד מבני הזוג מהווה עילה מוצדקת לכך, ולר''ע אפילו ''מות האהבה'' מהווה עילה מספקת לפירוד.  
הקמת משפחה זוהי השקעה רבת משמעות הן מבחינה כלכלית והן מבחינת הזמן והאנרגיות שהיא דורשת משני בני הזוג. פירוק משפחה גורם להרבה כאב ועגמת נפש לבני הזוג, לילדיהם ולשאר הסובבים אותם. ממילא עולה השאלה בכל עוצמתה: אם חיי הנישואין כל כך מורכבים ומאידך גיסא, הם תלויים על בלימה והכאב בסיומם הוא כל כך גדול, מדוע בכלל להתחתן? מה לנו ולצרה זו?
      ידוע לכל, שבכל תחום בחיים, ככל שאנו מטפסים גבוה יותר כן הסיכונים לנפילה גדולים יותר. לעומת זאת, פאסיביות וחוסר מעש, בדרך כלל סכנתם פחותה.
הקשיים המרובים שאנו מוצאים היום בניהול חיי משפחה, ריבוי הגירושין בעולם כולו וגם בחברה הישראלית החילונית והדתית והמשברים הרבים והשונים המלווים משפחות רבות בחברה האנושית אינם מעידים על חולשתו של מוסד זה ועל חוסר נחיצותו, אלא על האתגר הגדול המונח לפתחנו שאנו מוזמנים להתמודד איתו ולקצור את פירותיו המבורכים, תרתי משמע.
כבר התורה מעידה ש''לא טוב היות האדם לבדו''. אמירה זו מאתגרת אותנו לחפש את הטוב שבקשר הזוגי ובהקמת המשפחה. הטוב הזה כנראה נעלם במידה מסוימת מעינינו, וצריך לעמול קשה ובהתמדה כדי לחשוף אותו. אנו צריכים להכריע הכרעה גורלית האם אנו מעוניינים להיכנס למסלול אתגרי זה של חיפוש הטוב שבזוגיות ובהקמת המשפחה. מסלול שהוא רווי קשיים, אך גם צופן בחובו את הסיפוקים הגדולים ביותר שיש לאדם בחיים.
ברצוני להציע מענה אחד מתוך כמה, לשם מה כדאי לנו להתחתן.
        הקב''ה הוא יסוד הטוב שבעולם -  "טַעֲמוּ וּרְאוּ כִּי טוֹב ה" (תהלים לד,ט). אחת מדרכי הגילוי של ההנהגה האלוקית בעולם היא בנתינה התמידית של הקב''ה לבריותיו. אם כן, אחת הדרכים היותר טובות להידבק בדרכיו של הקב''ה, וממילא להידבק בטוב, היא בכך שהנתינה תהיה הבסיס לפעילותינו בחברה בכלל ובתא המשפחתי בפרט.
אנו מתחתנים ומקימים משפחה כדי לספק צרכים שונים שלנו, אך פעמים רבות סיפוק צרכים אלו לבדו לא מביא אותנו אל האושר המצופה. כי יסוד האושר אינו בסיפוק צרכי האדם, אלא ביכולת שלו להעניק לאחרים. לכן העיקר הוא בניית מערכת קשרים בין כל בני המשפחה על יסוד הנתינה, והיא תהיה הגלגל המניע של כל פעילותינו בתוך המשפחה ומחוצה לה. או אז מובטחת לנו איכות חיים חדשה שמעניקה משמעות גם לדברים הפשוטים ביותר שאנו עושים ביום יום. הנתינה חושפת את צלם האלוקים שבנו ולכן היא מרוממת אותנו. מובן שהכוונה לנתינה מתוך חירות ובחירה חופשית.
אם כן, מאד מאד כדאי להתחתן, לא רק כדי לפתור את בעיית הבדידות שלי, כדי לספק את צרכי המיניים או החברתיים וכדומה, אלא גם כדי ליצור תא חברתי המושתת על נתינה מתמדת. נתינה זו מרוממת אותנו ומעצימה את הקשר בין כל בני הבית. בית כזה מסוגל להתמודד טוב יותר עם הקשיים השונים המזדמנים לפתחנו חדשים לבקרים. בבית כזה כדאי לגור. בשביל בית כזה כדאי להתחתן.
       כדי שנדע כיצד לתת, מה לתת ומתי לתת האחד למשנהו אנו צריכים לרכוש כלים שיפתחו אצלנו את יכולת ההקשבה וההכלה, ורק על ידם נדע לתת לזולתנו את אשר הוא זקוק לו ואת אשר הוא מבקש. תורה זו דורשת לימוד ואימון, ובדרך כלל היא אינה נרכשת מאליה. לשם כך הוקם בשנים האחרונות על ידי רבני 'צהר' ארגון בשם 'טובים השניים' שעוסק בהכנת הזוגות לחתונה ובליווי שלהם בתקופה שלאחריה. 'טובים השניים' שם לו כמטרה לסייע לזוגות הצעירים בשכלול המיומנויות בתחום זה של ההקשבה וההכלה בדרכים שונות. גם ההכשרה המקובלת בהלכות טהרת המשפחה ובתחומים האחרים הקשורים להקמת המשפחה נעשית ברוח זו. 'טובים השניים' מרחיב את פעילותו בימים אלו לתחומים שונים בחיזוק הזוגיות ומוסד המשפחה, כשהוא נעזר גם בתובנות החדשות שנרכשו במדעי החברה במחקר האקדמי.      
''טובים השנים מן האחד – זו איש ואשתו'' (אבות דרבי נתן יח). ובעיקר טובים הם ביכולת שלהם להעניק איש לרעותו ובזאת יגאלו.