חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים תורניים  >  זוגיות > בעלי גויס בצו 8 ואני אחרי לידה

בעלי גויס בצו 8 ואני אחרי לידה  
09/08/2006

בעלי גוייס למילואים בצו 8. אני שלשה שבועות אחרי לידה. עזבתי את ביתנו בצפון ואני אצל הורי, ומאד רוצה לראות את בעלי חוזר הביתה. האם נכון לבקש ממנו שיפעל להשתחרר מהמילואים?
תשובה מאת הרב אליקים לבנון
המלחמה המתנהלת כיום בצפון היא מלחמת מצוה לכל דבר, "עזרת ישראל מיד צר שבא עליהם". הגישה שלך, כאם וכרעיה, היא גישה טבעית ומובנת מאד. ברור שכל יולדת זקוקה לסיוע פיזי ורוחני מבעלה, ובודאי בתנאים כאלה, שנאלצת לעזוב את ביתכם ולעבור לאזור שקט ובטוח, אין ספק שתמיכת הבעל היא חיונית.
ובכל זאת, אנו משתדלים לקבוע את רצונותינו ומחשבותינו ע"פ התורה, אשר היא מורה לנו, שלמלחמת מצוה יוצאים כולם, "אפילו חתן מחדרו וכלה מחופתה". אני משער, שאם תבקשי מבעלך להשתחרר, יהא הדבר קשה עליו, כאשר כל חבריו מטים שכם להתגבר על האויב והוא עוזב את המערכה. לכן, הדרך הטובה עבורך היא להתחבר עם רצונו של בעלך, וכמובן עם הדרכת התורה. כיולדת "טריה", קל לך להתחבר עם רצונך שלך, לראות את הקשיים בהם את נתקלת ולרצות להקל על עצמך. אולם, במשפחה, נכון הוא להתחבר עם בן הזוג דוקא, וזה פותח פתח לבעלך לראות טוב יותר את הצרכים שלך, ובודאי, ברגע שיוכל, בטוחני שישוב בשלום.
למעשה: ככל שתנמיכי צפיות לשחרורו של בעלך, ותקבלי על עצמך לעבור לבד, בסיוע המשפחה, את גידול ילדכם עד לנצחון במלחמה, כך יעברו הימים בנעימים, ובע"ה ישובו חיילנו כולם בשלום לביתם, ובתוכם גם בעלך.
המאמר פורסם העלון- קוממיות. להזמנת העלון alonkmm@gmail.com