חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים תורניים  >  זוגיות > אחרי יום קשה במשרד

אחרי יום קשה במשרד  
21/04/2009

מאת: אמונה ברוורמן
מי לא מכיר את זה - לגבר היה יום רע במשרד, הוא חוזר הביתהומתפרץ על אשתו וילדיו.
כולנו מבינים כמה שההתנהגות הזאת גרועה, כמה שהפניית הכעס, האלימות והכאב לכיוון אחר מגוחכת. אבל האם אנחנו עצמנו מחוסנים מתגובות כאלה? האםיתכן שמשהו מזה דבק בחיי הנישואין של כל אחד ואחת מאיתנו? ושאם לא ניזהר, המעידותהיומיות הקטנות עלולות לגבות מחיר גבוה בהרבה?
המון סיטואציות מתסכלות אותנו: מהחלפת מילים לא נעימה עם חברלעבודה עד לבוקר מעצבן של המתנה לטכנאי שלא מגיע. מעייפות מהנסיעה הארוכה לעבודה עדלנהג חסר סבלנות שצופר וצועק לעברנו בגסות. מאיומים מזלזלים של הבוס עד ליותר מדיויכוחים בין הילדים הקטנים. מלחץ לגמור את הפרויקט בזמן ועד לחץ להכין את ארוחתהצהריים בזמן - עם כל מיני סוגים של טרדות "סתמיות" בין לבין.
הרשימה אינסופית, מקורות התסכול אינסופיים. ואפילו לא התחלתילהזכיר את החובות, הכלים, הכביסה, אסיפות ההורים...
כל אחד מאיתנו נתקל בגורמי לחץ רבים בחיי היומיום שלו, ויותרמדי קל לנו לפרוק את התסכול המצטבר על בני הזוג (בדרך כלל אנחנו מגלים קצת יותרשליטה עצמית כשמדובר בילדים, אבל לא תמיד).
זה יכול לקרות בדרכים ישירות: להושיט תינוק מלוכלך ובוכה לבעלברגע שהוא נכנס הביתה, ולהימלט מהחדר בטריקת דלת; או בדרכים עקיפות: ביקורתיותורטינה בלתי פוסקת. את כל הכעס שלנו על הבוס אנחנו מפנים לעבר בן/בת הזוג, שבואנחנו לפחות בטוחים, שהוא לא יְפַטר אותנו.
אבל הבה לא נהיה שאננים מדי... יש התנהגויות שמכרסמות אט אטבנישואין. אלה התנהגויות שהופכות להרגל ואותן אנחנו חייבים לתפוס לפני שיזיקו.
יתכן שאנחנו כלל לא מודעים להן. אולי אנחנו חושבים שיש לנוסיבה מוצדקת. 'הילדים האלה עלו לי על העצבים'; 'הוא צריך לעשות את שלו בנישואין'; 'היא התנהגה בצורה מעצבנת, על פי כל קנה מידה!'. העיקרון הוא להיות חכמים, לאצודקים. המטרה היא נישואין בריאים ויציבים, ולא הוכחה שהצדק איתנו. ואין שום ספקשהיינו מסתדרים טוב יותר עם כל הנ"ל אלמלא הגיעו בסופו של יום שוחק. וזהו העניין: אנחנו שולחים את המכתב לכתובת הלא נכונה.
החיים מעמידים בפנינו ניסיונות ואתגרים רבים. אנחנו יכוליםלהתמודד מולם יחד עם בני הזוג, בחזית מאוחדת, או לנהל את הקרב לבד, משני עבריהזירה. ההתמודדויות שלנו יכולות לאחד אותנו, או חלילה להרוס אותנו. אנחנו יכוליםלהושיט אצבע ולהאשים או להתחבר מתוך אחדות ונחישות.
נראה לפעמים, שהאשמה ותובענות יביאו לנו אהדה ותמיכה מיידיתמבן הזוג. אבל מבט מהיר בעולם שסביבנו מוכיח את ההפך: אם אנחנו מקדמים את בן/תזוגנו בביקורתיות, טענות, דרישות ותקיפות, אנחנו בוחרים בדרך בעלת כוח הרס עצמי. אנחנו הורסים את המקלט היחיד שיש לנו מהעולם ולחציו. אנחנו הורסים זה את זו.
עלינו להבין, שרק שותפים בעלי ביטחון עצמי גבוה ודימוי עצמיחיובי במיוחד, יוכלו להבין שההתקפות והכעס שלנו עליהם אינם פגיעה אישית, אלא ביטוילקשיים עמוקים יותר - שבכלל לא קשורים אליהם. רוב בני הזוג פשוט ייפגעו, יעברולעמדת התגוננות וסביר מאוד שגם יתקפו חזרה. אנחנו בתורנו נגיב, כמובן, בהתאם. ו... (לא כדאי לפרט).
אנחנו חייבים לבלום את עצמנו לפני שהדברים יסתחררו מחוץלשליטתנו. עלינו למצוא התעמלות או עיתון או כל דרך אחרת לפרוק את המתח. עלינו למצואחבר, מורה, מישהו שיספק לנו מבט אובייקטיבי מבחוץ על המצב שלנו.
לא היינו רוצים לפגוע באדם היקר לנו ביותר רק בגלל התסכולשגורמים לנו אנשים אחרים. לא היינו רוצים לאבד דווקא את זה שעליו אנחנו יכוליםלהישען. נשמו עמוק. חזרו לפרופורציות. הזכירו לעצמכם מה חשוב באמת. בקשו עזרה מה''. שפכו את הכאב שלכם אליו (הכתפיים שלו הרבה יותר רחבות!) וחזרו הביתה בחיוך.