חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  הפקת אירוע > חתונה מאורגנת קובעת את הטון לנישואין

חתונה מאורגנת קובעת את הטון לנישואין  
11/01/2009

מאת: אילן רט, הבית הירוק ת"א
 
הצעת הנישואים הגיעה, הודעתם להורים, לחברים וליתר העולם ועכשיו... צריך לארגן חתונה!
 
מצד אחד חתונה היא אירוע ליום אחד, בעצם כמה שעות בלבד. מצד שני זהו היום הראשון בחייכם הרשמיים כזוג נשוי, וזוהי ההזדמנות שלכם ובעיקר של ההורים להתגאות וליהנות מכם.
באירוע הקודם החשוב בחיינו (בת מצווה / בר מצווה) כולם איחלו לנו "שתרווה נחת להורים" ומי אנחנו שנאכזב דווקא ביום זה?!...
 
אז איך משלבים בין מה שכל אחד מבני הזוג רוצה, האופי המשותף כזוג, הרצונות האמיתיים של ההורים ומה שקורה היום בענף החתונות – ועדיין נהנים מהחתונה?
 
השלב הראשון והחשוב ביותר, כמו בחיים עצמם – לדבר.
כשההתרגשות מההחלטה קצת עוברת לכו למקום רגוע (ים, בית קפה או חדר השינה) ותארו אחד לשני איך דמיינתם את החתונה – מה חשוב לכם, מה מביך אתכם, מהם הקווים האדומים שלכם ואיך אתם מדמיינים את החתונה שלכם.
יכול להיות שתופתעו אחד מתשובות השני, יכול להיות שיהיו סתירות תהומיות בין החלום שכל אחד דמיין לעצמו אבל עכשיו מגיע השלב השני, וגם כאן כמו בחיים עצמם – הסכמה.
לכו אחד לקראת השני, תבינו מה באמת חשוב ואיפה אפשר לאזן בין החלומות ותכננו יחד את האירוע כפי ששניכם הייתם רוצים אותו. הכינו בכתב או בראש ' פורטפוליו חתונה ' עם החזון שלכם, אליו תוסיפו עם הזמן את כל המידע, ההצעות, ההסכמים ושאר דברים חשובים.
דמיינו את הילדים שלכם מוצאים את הקלסר בעוד X שנים...
 
מכיוון שאיננו חיים בבועה ובדרך כלל מרבית ההורים עוזרים כלכלית ותכנונית בהתארגנות לחתונה יש עוד גורמים שצריך להתחשב בהם – ממש כמו בחיים עצמם...
לפני הפגישה עם ההורים החליטו האם וכמה עזרה תצטרכו מהם הן כלכלית והן ארגונית, החליטו היכן אתם מוכנים להתפשר ומהם הקווים האדומים המשותפים שלכם.
גבשו אסטרטגיה משותפת ולכו "לפגוש את ההורים".
אחד הזוגות שערכו חתונה בבית הירוק סיפרו על טקטיקה מעניינת:
הזוג הזמין את שתי המשפחות לארוחת ערב בבית לכבוד האירוסין. מן הסתם שיחת הערב נסבה סביב החתונה. קצת אחרי שכולם מילאו פיהם אוכל וליבם ביין הכלה ביקשה מכל אחד לבחור את הדבר הכי חשוב לו בחתונה. האמא של הכלה רצתה לעזור בעיצוב החתונה, אב החתן רצה לבחור את היין המוגש לשולחנות, האח הגדול של החתן רצה להיות חלק מנושא המוזיקה וכן הלאה. החתן והכלה הודיעו שכל אחד מקבל זכות וטו בתחום שבחר והכל כמובן ברוח החתונה שהזוג תכנן.
כך יצא שכל אחד קיבל את כבודו ומקומו, החלוקה הייתה הוגנת והריבים המיותרים בין המשפחות לבין עצמם ובין המתחתנים נמנעו.
 
ממש כמו בחיים דעו לסנן ביקורות והערות מהסביבה. או כמו שאמר יוסי בובליל בשיא האח הגדול: "אם מישהו יבוא ויגיד לך משהו, ואת במקרה לא נמצאת שם. מה תעשי?" או במילים אחרות (...) כשמתחילים לתת לכם יותר מדי 'עצות' – תגידו תודה ותמשיכו הלאה...
 
יוצאים לדרך
בדיוק כמו בחיים, צריך לזכור שהדרך היא הדבר החשוב באמת.
אל תשכחו שהחתונה היא היום הראשון של חייכם המשותפים כזוג נשוי יחד. תעברו את שלבי התכנון יחד, תעודדו אחד את השני, תצחקו על הקשיים, תגבו אחד את השני מול העולם החיצון והכל יהיה בסדר.
רגע לפני החתונה, ממש באולם (לנו יש פינה קבועה בבית הירוק אליה באופן טבעי מתחמקים כל זוג מתחתנים ברגע שלפני) – קחו לכם דקה של שקט יחד. נשמו עמוק,חייכו ו...צאו לדרך –
לחתונה שלכם ולתחילת חייכם המשותפים!
 
חתונות, כמו מרבית ה אירועים החשובים בחיים, אינן מפחידות כאשר מתכוננים אליהן כראוי.

 
מאמר זה הוכן באדיבותם של צוות הבית הירוק.
מאמרים נוספים ניתן לקרוא באתר הבית הירוק www.gv.co.il
צוות הבית הירוק בעל שנות ניסיון ואלפי זוגות מרוצים ישמח לתכנן את האירוע שלכם ולעמוד לצידכם עד ה...ברית/ה?! לפרטים נוספים התקשרו אלינו 03-6418295