חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים תורניים  >  זוגיות > לפני חתונה- בחירת בן זוג

לפני חתונה- בחירת בן זוג  
18/07/2006

 מאת הרב אליקים לבנון שליט"א רב הישוב אלון מורה וראש הישיבה
שאלה:
אני כבר חודשיים בקשר רציני עם בחורה כמובן לצורך חתונה , אבל קשה לי להחליט. במפגש האחרון הרגשתי אפילו "כבדות", כאילו שזה לא מוביל לשום מקום. האם לסיים את הקשר או בכל זאת להתקדם?
תשובה:
פעמים רבות, אחרי כמה מפגשים יש הרגשה של דריכה במקום. זה נובע, לעיתים, מתוך אי התאמה, אך לעיתים מתוך אי-סימון מטרה ברורה. אם הולכים למפגש סתם, כדי להעביר את הזמן יחד, לא מתקדמים לשום מקום. צריך להציב יעדים לכל פגישה. באופן כללי, יש שני יעדים מרכזיים, הנחלקים ליעדי משנה. היעד הראשון הוא להכיר היטב את הבחורה, תכונות אופי, מידות וכד'. היעד השני הוא, לבחון האם התכונות שהנך מוצא בה, מתאימות לנפש שלך.
ואבהיר את דברי.
בכל בוקר אנו מבקשים בקשה, בסיום ברכות השחר, שהקב"ה ירחיק אותנו מאדם רע ומחבר רע. לכאורה יש כאן כפל לשון מיותר, שהרי אדם רע הוא גם חבר רע. אלא, שבמציאות אנו רואים שיש אדם טוב בתכונותיו, אך כאשר הוא חובר אלינו, מתגלות בו תכונות שליליות. כלומר: כאדם בעצמו אין בו רע, אך כחבר, הוא רע לנו. לכן אנו מבקשים להתרחק מאדם רע, וגם מאדם טוב שהוא חבר רע. לכן, במהלך של היכרות, צריך להציב את שני היעדים הללו, האחד, להכיר שהיא "בחורה טובה". והשני, להכיר שהיא טובה בשבילי.
קל יותר לעשות את הבירור הראשון, הכרת תכונותיה. רשום לפניך רשימת תכונות אופי, ולפי היכרותך, תן לה ציון בכל תכונה. אפשר לפרט תכונות רבות, אך אלו 13 נקודות עיקריות:
1. יראת שמים. 2. שכל ישר. 3. מידות טובות. 4. נעימות. 5. אחריות. 6. השתלבות חברתית. 7. מסירות. 8. רצינות. 9. שמחת חיים. 10. עקביות. 11. יציבות. 12. שלוה. 13. רמה כללית.
כאמור, שב עם עצמך, שחזר בזיכרונך את המפגשים שהיו ביניכם, ונסה לרשום ציון ליד כל תכונה לעיל. אם אתה רואה שאינך יכול לתת ציון לתכונה מסוימת, רשום לפניך כיעד למפגש הבא ביניכם, לבחון תכונה זו, ע"מ שתוכל לסכם לעצמך את היעד הראשון. יתכן שכבר כאן תראה לפי הציונים שהנך נותן לה, שזה לא תואם את מחשבותיך וצפיותך, ותחליט להפסיק את הקשר.
אם תמשיך להתלבט, יש לעבור לשלב השני, של בחינת הקשר ביניכם. ועל כך בעזרת ה' בפעם הבאה
המאמר פורסם בעלון קוממיות. להזמנת העלון לחץ כאן alonkmm@gmail.com