חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  אטרקציות > קריקטוריסט באירוע

קריקטוריסט באירוע  
07/02/2016

האטרקציה: קריקטוריסט באירוע. מאז ומתמיד הייתה ותהיה אטרקציה יוקרתית ושונה מכל אמני בידור בדבר אחד חשוב: היא גם מעניקה לכל משתתף באירוע מזכרת בעלת ערך אמנותי - קריקטורה אישית.
 
השוק: לאחרונה גדל מספר הקריקטוריסטים בתחום. היום, בעידן חופש ונגישות המידע לכל אמן בין אם הוא מקצועי או לא יש אתר אינטרנט משלו. הפלוס: מחירי האטרקציה ירדו לרווחת הלקוחות. המינוס: לתחום נכנסו אמנים חדשים לאו דווקא מקצועיים, המבקשים מחירים נמוכים יחסית מתוך רצון למשוך לקוח שלא תמיד יודע לזהות את טיב האמן.
 
הבחירה: אחרי שהחלטתם כי קריקטוריסט זו האטרקציה שאתם רוצים לאירוע שלכם, נשאר לכם רק לבחור. מאחר והתענוג אינו זול בכלל, שווה להשקיע מזמנכם בבחירת האמן. חשוב לזכור כי המחיר משתנה בהתאם לניסיון האמן.
להלן מספר קריטריונים בסיסיים שכדאי לכם לבדוק בעת בחירתו:
 
1) האיכות האמיתית של הקריקטורות (דמיון למקור, צבע או ש/ל , עם/בלי רקע, גודל דף, שטח ציור נטו וכו') הבעיה: לקריקטוריסטים רבים יש נטייה לא להציג את הקריקטורות המהירות שמצוירות באירוע עצמו, בין אם באתר האינטרנט שלהם או בכרטיס הביקור המודפס, אלא איורים מושקעים בלבד הנראים מרשימים יותר, אך לא ממחישים את איכות המוצר האמיתי באירוע. הפתרון: מומלץ לדרוש לראות דוגמא אוטנטית של קריקטורה + האדם האמיתי שצויר באירוע כדי להשוות את הדמיון (בצילומים או בסרט ווידאו) או לבקש להגיע לאחד האירועים בו הוא משתתף, כדי לראות במו עיניכם את תהליך הציור ולהתרשם מאיכות הקריקטורות שיבוצעו באירוע עצמו.
 
2) המהירות האמיתית של הציור (בלי לפגוע באיכות הקריקטורות המובטחת)
הבעיה: כדי להרשים לקוח תמים בשיחה איתו, ישנה לקריקטוריסטים נטייה להגזים בציון מספר האורחים שיצוירו מתוך הנחה אחת פשוטה: במהלך האירוע עצמו אין לכם שום דרך לבדוק את ההספק האמיתי של הקריקטוריסט! הרי אתם לא תעמדו לידו כל האירוע ותספרו כמה קריקטורות באמת הוא צייר? לכן כדאי לבדוק אם אכן ההספק הוא כפי שטוען הקריקטוריסט הוא אמיתי. כאשר הקריקטוריסט טוען שמספיק לאייר מעל 60 קריקטורות ב- 4 שעות, צריך להיות לכם ברור: או שאיכות הקריקטורות ירודה או שפשוט עובדים עליכם.
 הפתרון: א) לבקר באירוע שלו, לעמוד בצד בלי שהוא רואה ופשוט למדוד זמן! ב) אם אין לכם אפשרות להגיע לאירוע, אפשר לקבוע איתו פגישה אצלו בבית או בסטודיו ולבקש לצייר אתכם במקום. יש לשים לב על האיכות והמהירות יחד. ג) ניתן גם לדרוש חלוקת מספרים לאורחים כדי גם לסדר את התור וגם לדעת בדיוק כמה ציורים באמת עשה המאייר.
 
 3) מה כלול ב"חבילת הקריקטוריסט" נהוג להציע כל מיני דברים מיוחדים הכלולים בעסקת קריקטוריסט. חלקם הפכו לסטנדרטיים (הקדשה מודפסת על דפי ציור או לבוש מיוחד) וחלקם ייחודיים לכל צייר (סגנון / אופן עבודה / ציור קריקטורה מראש).
הבעיה: חלק מהדברים שמציע הקריקטוריסט ללקוח כיתרון הם אולי נשמעים כמרשימים, אך הם לא באמת תורמים לעניין אלא נועדו ליצור רושם בעת המכירה, למשל: א) מסגרת מודפסת על הציורים: לכאורה נראת אטרקטיבית אך למעשה היא מקטינה שטח הציור ב-50% ! ב) ציור בהליכה: האם הייתם רוצים שבמהלך האירוע יסתובב לכם באולם קריקטוריסט כשמאחוריו זנב ארוך עם כל הילדים המבקשים שיציירו אותם? ג) פוסטר קריקטורה מצוייר מראש מתמונה: מאחר ולרוב ניתן חינם, עלול גם להראות בהתאם. בנוסף, מאחר האיור אינו נעשה "על חי", סביר להניח כי לא יהיה דמיון מושלם בין הקריקטורה שצוירה מתמונה לבין הפנים האמיתיות, מה שדורש לאייר את חתן / כלת השמחה שנית באירוע עצמו.
הפתרון: לבחון כל מרכיב החבילה לגופו, לזהות את היתרונות האמיתיים שלו ומה האיכות של כל מוצר נוסף הכלול בחבילה ולהשוות. אם זו קריקטורה אישית מתמונה, אז תראו ותשוו אצל כולם.
 
 4) מחיר השירות משתנה מצייר לצייר ותלוי ברמה המקצועית ובהיותו מפורסם יותר או פחות.
הבעיה: בתחום פרוץ זה ישנם חובבנים רבים שהדבר האטרקטיבי היחיד שהם יכולים להציע - זה מחיר זול. אתם עלולים למצוא את עצמכם במצב של אכזבה מעבודה לא מקצועית ולשמוע בסוף האירוע מהאורחים "כמה היה נפלא" (כדי שלא תעלבו) כשהקריקטורות יזרקו על ידם לפח הקרוב, או שהקריקטוריסט צייר יפה, אבל כל כך לאט (בניגוד להבטחתו) שאורחים רבים נשארו מאוכזבים ללא ציור. חסכתם, אבל פספסתם את המטרה, לכן סתם זרקתם כסף.
הפתרון: לא ליפול למלכודת של מחיר נמוך (מתחת ל- 800 ש"ח) ולהיזהר מלשלם מחיר גבוה לחינם (מעל 1500 ש"ח). מומלץ לבדוק אם המחיר הנקוב כולל מע"מ, נסיעות, משך הזמן נטו/ברוטו של הופעת האמן. אם המאייר דורש מחיר גבוה בהרבה מאחרים, מומלץ לבדוק אם יש לו יתרון בולט על פני המתחרים שעבורו הייתם מוכנים לשלם את ההפרש. המחיר אמור להצדיק את רמת השירות שמעניק האמן.
 
 5) מיהו הצייר? איך הוא נראה ונשמע? צעיר או מבוגר ?
הבעיה: א) קריקטוריסט מבוגר עלול לצייר בסגנון מיושן, בניגוד לשאיפת הילדים להראות אופנתיים וקוליים בציור. ב) קריקטוריסט לא סימפטי כאדם עלול לגלות חוסר סבלנות כלפי הקהל, ומצב רוחו יורגש גם בקהל וגם בציורים.
הפתרון: לשים לב על חזות, גיל ואופי האמן. בהצלחה ותהנו באירוע !

קיריל נלקנבאום, קריקטוריסט,
מייסד של קריקטורה און ליין ומפתח מספר עסקים בתחום פרסום