חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  הפקת אירוע > צילום אירועים - לתפוס את הרגע

צילום אירועים - לתפוס את הרגע  
03/11/2008

מתוך כלולות- המגאזין למתחתנים

כמה עצות לגבי צילום אירועים...

כל רגע בחיינו חולף לבלי שוב, אך ישנם זמנים בהם הדבר מורגש במיוחד- והלילה האחד והיחיד הזה שבו אתם נישאים הוא בוודאי אחד מהם. בעוד אתם עושים הכל כדי לוודא שאכן יהיה מדובר בערב בלתי נשכח, אי שם ברחבי האולם מסתובבת דמות אחת , שלולא היא, הכל יהפוך לזיכרון ההולך ומתעמעם עם השנים .

הצלם, כמובן.

כאחראי הבלעדי על הנצחת היום המשמעותי בחייכם בהחלט מוטל עליו תפקיד לא פשוט.

שוחחתי עם אבידן מ-"סטודיו אבידן", צלם אירועים מנוסה העוסק בצילום אירועים שנים רבות, על מנת ללמוד מעט על התחושות והתובנות של מי שעומד מאחורי המצלמה.

"המוטו שלי" אומר אבידן "הוא לפריד את הצד העסקי של הצילום מהצד האומנותי. כשאני מגיע לשמחה, הרי גם אם אני מצלם את הדברים הרגילים שהלקוח רוצה- אם אני אראה פתאום סבא שמשחק עם תינוק, או איזשהו רגע מיוחד שכדאי לצלם, אני אתפוס אותו באופן ספונטני. ומבחינתי, אלה התמונות הטובות ביותר של האירוע." 

מה בעצם אתה מתאם עם הלקוח לפני השמחה?

יש איזשהו בסיס מוסכם מראש, בדרך כלל מספר תמונות ורצונות כלליים של בעלי השמחה. אנשים מבקשים למשל לצלם סבא וסבתא. אבל מעבר לזה אני לוקח כל אירוע כמשהו אינדיבידואלי. אני גם מצלם במגוון רחב מאוד של ציבורים- החל בשמחות חסידיות ועד לחתונות מודרניות לגמרי. כמובן שלכל אירוע נדרש כיסוי שונה.

על מה הצלם צריך לשים דגש כדי שצילומים יצליחו?

צריך ליצור כימיה מושלמת בין המצלמה לבין המצולמים זו האמנות של צילום אירועים אמיתי.

אז איך באמת עושים את זה?

זה לא קל אבל זה עניין של מיומנות שחייבים לפתח המצלמים, למצוא למשל את הזווית המחמיאה ושכבר יש ביד את התוצאות עבור אבידן, שביעות הרצון שלו עצמו לגבי פרי עבודתו חשובה לא פחות מאשר הערות הלקוח.

"אני תמיד מעביר את החומרים לביקורת עצמית. חשוב לי להיות מרוצה. כשמשפחה רואה את התוצאות, מניסיוני, גם אם רוב האנשים לא מבינים כל כך בצילום, הרי כשהם פוגשים עבודות איכותיות הם מיד מכירים בכך."

מה לגבי אלבומים? מה קיים בימינו בשוק?

כמובן שאנחנו נותנים אלבום רגיל עם התמונות המצולמות, אך לאחרונה התחלנו לפתח תחום חדש באלבומים- אלבום דיגיטלי. מדובר על משהו מאוד חדיש, יפה ואומנותי, אלבום בו התמונה היא חלק מהדף, ובעזרת עיבודי מחשב המשלבים תמונות שונות בעיצובים מיוחדים, נוצרת לתמונות ממש משמעות חדשה. לצורך כך אנחנו עובדים עם איש גרפיקה בעל דמיון רב, שמצליח להפיק אלבומים שכל מי רואה אותם מתפעל.

 

 אבידן לא מצלם רק מעגלים מקפצים כמו רוב הצלמים הוא גם עוסק בצילום וידיאו , בנוסף לסטילס. וכמדובר בהסרטת סרט, הוא מסביר שחשיבות יכולת הצילום גבוהה לאין ערוך מחשיבות איכות המצלמה של הצלם.

"יש הרבה אנשים שקונים מצלמה יקרה וטובה והולכים להיות צלמים בשמחות, אבל אין להם את הכישורים הנדרשים כדי לצלם סרט איכותי". ברור שאפשר להעמיד את המצלמה מול החופה ולצלם לפי סדר את האירועים ובכך לכסות את המעמד. אך מדובר בצילום יבש ומשעמם.

כדי ליצור סרט מרגש, שלפעמים אפילו אפשר למצוא בו הומר, חשוב לצלם מזוויות שונות, לסובב את המצלמה לקהל ולהראות תגובות מעניינות של אנשים או אירועים מיוחדים. הצילום המקצועי יחד עם עריכה טובה הם מה שעושים את הוידיאו."

ובכלל, אבידן מדבר ממש על הרגשת שליחות בקשר שנוצר עם בעלי השמחה. אם מעבר לסיפוק היצירתי שבעבודה עצמה הוא מקבל תודות מהחתן על כך שהוא הוציא אותו מהלחץ, הוא יודע שהוא הצליח ליצור חיבור מושלם בין החתונה לבין הצילום שלו, וכך צילום האירועים הופך להיות אתגר ושליחות לצלם.