חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


הכנות לחתונה  
09/11/2008

מתוך כלולות- המגאזין למתחתנים

מה, כמה, מתי ואיך- מדריך קצר למתחתנים ולמחתנים 

עצות כלליות:

הכינו במקום ידוע מחברת/פנקס/קובץ במחשב הנייד (למשוכללים שביניכם). שם תרשמו, ומיד תזכרו, את כל הדברים אשר יעלו לפתע על דעתכם ושעלולים להישכח בסערת האירועים. השוו מחירים, בקשו עצות מידידים שכבר עשו זאת לפניכם, גלשו באינטרנט באתרים רלוונטיים כדי לצבור כמה שיותר ידע, במיוחד אם זו החתונה הראשונה שאתם מארגנים.

הרשמה ברבנות:

דבר ראשון- הסידורים הביורוקרטים. לא תוכלו להינשא כדת משה וישראל אם לא תרשמו ברבנות. ההרשמה צריכה להתבצע החל משלושה חודשים ועד ל-45 ימים לפני מועד החתונה, ולא כדאי לדחות את העניין בארצנו מרובת השביתות. על הרווקים להוציא תעודת רווקות במועצה הדתית במקום מגוריהם (רשימת רבנויות מופיעה בנפרד).יש להתייצב כשברשותכם הציוד הבא: א. תעודת נישואין או כתובה ל הוריכם. ב. תעודת לידה (ניתן להוציא במשרד הפנים). ג. שני עדים. ד. שלוש תמונות פספורט. ה. כסף לשלם את האגרה- 135 שקלים ליתר דיוק, אך תביאו קצת יותר במקרה שהעניין התייקר מאז שבדקנו לאחר קבלת התעודה.

אפשר להירשם לנישואין באחת משלוש המועצות הדתיות-  

מקומות מגוריכם והעיר בה אתם מתכוונים להינשא. להרשמה יש להצטייד בתעודת הרווקות, באישור מהרב המחתן (אם הוא אינו מטעם הרבנות) ובשש מאות שקלים. קיימת הנחה של 40% חיילים ובנות שירות לאומי, סטודנטים, בני ישיבות ועולים חדשים עד שנתיים בארץ. אם אתם שייכים לקבוצות אלה, הביאו אישור על כך. גם מקרי סעד יזכו להנחה עם הצגת אישור מתאים. מהרבנות יש לקחת כתובה.

עריכת רשימת מוזמנים:  

לא תוכלו לדעת איזה אולם להזמין אם לא תדעו באיזה סדר גודל של אירוע מדובר, ולכן תחילה יש לערוך רשימת מוזמנים. קחו מחברת והתחילו לרשום: קרובים, שכנים, חברים מהעבודה/צבא/האוניברסיטה/הישיבה/האולפנה... היעזרו בספר הטלפונים המשפחתי- גם בעותקים ישנים-ורשמו כתובת ליד כל אחד.

אולם:

ארגנתם פחות או יותר את רשימת המוזמנים? כעת צריך למצוא אולם מתאים. פרטים שחשוב לבדוק, מלבד המחיר למנה והתפריט- גודל רחבת הריקודים, מצב הניקיון הכללי, השירותים ומקום נטילת הידיים, האם יש אפשרות להזמין קייטרינג. מזנון תחילת החתונה- מה הוא כולל והאם הוא כלול במחיר. מה לגבי סידורי ההגברה ותאורה בחופה? ובכלל, האם האולם נותן כיסא כלה וחופה המעוצבים לפי טעמכם? גם תנאי המיזוג/חימום יכולים להיות משמעותיים. מלצרים- כמה יש? מה הם לובשים? האם צריך לתת להם טיפ? אלה הדברים העיקריים, אך החשוב ביותר הוא לגשת למקום ולראות במו עיניכם, ולקבוע מראש שיחה עם בעל האולם. אם תופיעו סתם ככה בלי התראה הוא עלול להיות טרוד בעניינים אחרים ולא יוכל להפנות אליכם.

התזמורת:

גם כאן, אין תחליף להתרשמות אישית. לכו לחתונה כדי לשמוע אותם, אך עדיף לחתונה שתדמה עד כמה שניתן לשלכם מבחינת אופי הקהל. מעבר למחיר כללי תאמו עם הלהקה את מספר הנגנים ושעות הנגינה, סוג המוסיקה בריקודים ובשעת הסעודה וניגון הליווי לחופה. וחשוב מאוד- הדגישו בפניהם את הצורך לשמור על רמת דציבלים סבירה, גם בשעת הריקודים.

צלם:

ככל שתסכמו ביניכם את התנאים מראש, כן תפחתנה התקלות אח"כ. מספר תמונות, עלות לפיתוחים נוספים, האם יש אפשרות לקבל דיסק/פילם, אפשרות לצלמת לעזרת נשים למעוניינים, תמונות להורים, הגדלות, אלבום מעוצב, מספר עותקי ווידיאו ועוד. בדקו עבודות קודמות שלו, הבהירו את החשיבות שלא יפריע למהלך החופה, ורצוי מאוד שיעבוד עם ציוד אלחוטי.

שמלת כלה, איפור, תסרוקת ונעליים:

סידורים חביבים במיוחד המופקדים בידי הכלה. שמלה אפשר לתפור, לקנות או לשכור, וקיימים גם גמ"חים. בדרך כלל קל יותר לשכור, אך לא תמיד. איפור- לעיתים דרך סלון הכלות תוכלו להשיג מאפרת טובה במחיר זול יותר מאר במקומות היוקרתיים, וההבדל יכול להתבטא במאות שקלים. תסרוקת- כנ"ל. ולגבי הנעליים- על תשכחי שאת גם צריכה לרקוד... אם את מעוניינת לנעול זוג אלגנטי אך לא נוח לחופה, אל תשכחי להצטייד בזוג אחר להמשך הערב.

בניגוד לשאר המשפחה:

נושא שבהחלט דורש ארגון, במיוחד אם לזג הצעיר יש הרבה אחים ואחיות. כדאי לעשות רשימה מדויקת איזה בגד חסר למי ולהשתדל לרכז את הקניות לזמן ומקום מוגבלים. לגבי הנעליים- ראה הערה לעיל אצל הכלה.

הזמנות:

יש הבדלי מחירים גדולים לפי סוג הנייר, הדפסה צבעונית/לא, אם מדובר בדף בודד או בשניים מודבקים. בדקו אפשרות לעשות חלק מהעבודה בבית. יש כיום הזמנות המאפשרות לחסוך במעטפות ע"י קיפול ורשימת הכתובת בצד החיצוני. ברכונים- אם אתם מעוניינים, תוכלו להשיג עסקת חבילה אם תזמינו את ההזמנות והברכונים באותו מקום. לפני שההזמנה יוצאת לדפוס מומלץ לבדוק שלא חלו טעויות בעריכה.

סדורים של הרגע האחרון:

בואו נבדוק מה שכחנו... סדור האורחים במקומות הישיבה באולם. אפשר לקבוע סדרי ישיבה מדויקים- ואל תשכחו להכין פתקים. אפשר סדור כללי יותר- "חברי החתן", "משפחת הכלה" וגם כאן יש להכין שלטים מתאימים. לכל אחת מהשיטות יתרונות וחסרונות, כמובן. 

כיבודים- חלוקת הברכות וכיבודים הוא נושא שחשוב מאוד לתכנן מראש, והעיקר שכולם יצאו מרוצים.

ארגון לוחות זמנים.יהיה הרבה פחות בלגן אם תקבעו מראש מה עושים מתי- מה אורך קבלת הפנים, באיזה שעה תהיה באמת החופה, כמה זמן לערך ישהה הזוג בחדר ייחוד, אורך כל סבב ריקודים ועוד. רצוי למנות קרוב משפחה אחראי על הנושא.

ביום לפני החתונה- כדאי מאוד לעשות סבב טלפונים כדי לוודא שכל מי שקשור לחתונה שלכם אכן יודע מתי והיכן הוא צריך להיות- הצלם, התזמורת, בעל האולם, העדים, וכן הרב המקדש.

רשימת ציוד לחתונה:

יכול להיות מאוד לא נעים להגיע לחופה ולגלות ששכחתם את הטבעת בבית... בדיוק לשם כך עבדו עם רשימה, ויותר מזה- אל תפזרו סמכויות. מנו רק אחד מהקרובים כאחראי על הבאת כל הציוד הנדרש.

רשימת ציוד חובה: כתובה, טבעת (יש הנוהגים לשמור בכיסו של החתן), בקבוק יין וגביע, כוס זכוכית עטופה (דקה כמובן), טלית לפי המנהג, עששיות לנוהגים+ נרות וגפרורים,  נוסח שבע הברכות- עדיף בכתב גדול וברור לטובת המברכים, אפר לפי המנהג, תפילת כלה, רשימת חולים.

רשימת ציוד עזר: סיכת ביטחון, סיכת ראש, חוט ומחט, פלסטרים, חולצה/מכנסים נופים, ממחטות נייר, מגבונים לחיים להורדת כתמים מהירה, קופסא קטנה לאכסון תשיטי הכלה, מסרק, איפור, נעליים נוחות, אקמול, אביזרים לריקודים, גזרי ניירות שזורקים על החתן הכלה, טלפון נייד, פנקס צ'קים ומזומנים להוצאות בלתי צפויות, ספר תהילים (תמיד טוב שיהיה).