חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


נפרדים וחוזרים  
16/06/2008

מאת: רוזי איינהורן ושרי צימרמן. המאמר פורסם באתר www.aish.com
לפני שבע שנים פגשתי מישהו. הוא בדיוק התאושש מגירושין והתאהבתי בו במהירות. מאז עברו עלינו כמה שנים סוערות.
כיום, לאחר שבע שנים ושינויים רבים, שוב נפגשות דרכינו. אני רצינית בכוונתי להשקיע את כל המאמצים בקשר הזה כדי לגרום לו לעבוד. למרות זאת, בשנה האחרונה נפרדנו וחזרנו כל כך הרבה פעמים, עד שהפסקתי לספור. הפרידות מלוות בהצהרות כגון, "אני אוהב אותך אבל אני לא מאוהב בך", "אני לא מוכן למחויבות" ו"אני לא יכול לראות את עצמי מתחתן שוב".
החלטתי להמשיך הלאה ולצאת עם אחרים. שבועיים לאחר מכן הואאומר שהוא אוהב אותי ורוצה שהקשר בינינו יתחדש.
בלילות אני בוכה עד שאני נרדמת, כי אני לא יודעת מה לעשות. אני אוהבת אותו, אבל איבדתי את האמון בו. אני תוהה כמה זמן יחלוף לפני הפרידה הבאה. אולי הוא פשוט מאוים ומקנא בכך שאני יוצאת עם אחרים. הוא אפילו אמר, "אני יודע שאםלא אתגבר על זה, יום אחד את כבר לא תהיי שם".
לאחרונה פגשתי מישהו שאני נהנית בחברתו. הוא גורם לי להרגישמיוחדת ומעניק לי תשומת לב רבה. אני עדיין נמשכת לבחור של שבע השנים ה"רזות"... אבלאני חוששת שהוא רוצה לחזור אליי רק מתוך קנאה. מה עליי לעשות? אני מבולבלת מאודומרגישה שאין לי הזמן שהייתי רוצה כדי לקבל החלטה.
פ.

פ. היקרה
,
בכל הקשור להיכרויות, האינסטינקטים של אנשים לא תמיד נכונים; אך במצב הנוכחי עלייך לסמוך על האינסטינקטים שלך. ראית איך הגבר הזה חוזר שוב ושובעל אותו דפוס, ואין שום הוכחה לכך שהוא ערך שינוי כלשהו בצורת החשיבה שלו. בהעדרהוכחה זו, אין לך סיבה לקוות שיש לשניכם עתיד. למעשה, הדברים שהוא אמר לאחרונהמעידים על כך שעדיין יש לו קושי עם מחויבות: "אני יודע שאם לא אתגבר על זה, יום אחדאת כבר לא תהיי שם".
אנו מבטיחות לך שאם תחזרי אליו, צפוי לך שידור חוזר נוסף (במקרה שתריסר הפעמים הקודמות לא היו מספיקמשכנעות).
הדברים היו נראים אחרת אם הוא היה אומר לך, "במשך שנים הייתיטיפש, עכשיו הבנתי שאנחנו מתאימים זה לזו ואמורים להיות ביחד. אני מוכן להתחייבלקשר שלנו ולנישואין." הוא אינו מוכן וייתכן שלעולם לא יהיה מוכן, בעיקר מכיווןשאין לו שום מוטיבציה להתמודד עם הקשיים שמעכבים אותו. אנו מבטיחות לך שאם תחזריאליו, צפוי לך שידור חוזר נוסף (במקרה שתריסר הפעמים הקודמות לא היו מספיקמשכנעות).
אולי יהיה לך נחמד לשמוע, שאיננו סבורות שהוא מנסה להחזיראותך אליו רק מכיוון שהוא מקנא. יש לו רגשות אמיתיים כלפייך. עם זאת, הוא לא מסוגללהתחייב ופירוש הדבר שהוא לא מתאים לך וימשיך לשבור את לבך שוב ושוב, אם תניחי לולעשות זאת (דרך אגב, האמירה "אני אוהב אותך אבל לא מאוהב בך" היא גלופה שחוקה, ולרוב מגיעה מפי אנשים שיש להם ציפיות רומנטיות מדי ולא מציאותיות לגבי אהבהונישואין.(
מדברייך אנו מבינות דברים נוספים לגבי הגבר הזה. ראשית כל, הוא לא התייחס אלייך בכבוד הראוי לך וקרוב לוודאי שזה לא ישתנה. מערכת היחסים שלכםהייתה הפכפכה ולא הצלחתם לשמור על יציבות. כך שגם אם הוא היה מחליט שהוא רוצהלהינשא שוב ושהוא רוצה להתחתן אתך, קרוב לוודאי שיש לכם קשיים רבים שעלולים לפרק אתהקשר. אמנם במשך שנים התמודדתם עם הקשיים במערכת היחסים, אבל בניית חיים משותפיםהיא סיפור שונה לחלוטין.
כעת ברצוננו להתייחס לגבר השני שעמו את יוצאת. נשמע שיש לוהפוטנציאל להיות שותף אמיתי לחיים. עם זאת, כדי להיות מסוגלת להקדיש את האנרגיההרגשית הדרושה לבניית הקשר הזה, עלייך להיות מוכנה לשחרר את העבר.
הקשר שתבני עם הגבר שלו תינשאי - בין אם מדובר בגבר הנוכחישעמו את יוצאת ובין אם מדובר באחר - יהיה בעל איכויות שונות מהקשר שתסיימי. המשיכהעשויה להיות שונה, אך יהיו היבטים רבים אחרים שיהיו מעשירים ומספקים. אל תשוויביניהם והתייחסי לכל קשר לגופו.
אנו מציעות לך לערוך רשימה של כל ההיבטים החיוביים בקשר הקודםשלך (זה שנמשך 7 שנים) ולאחר מכן של כל ההיבטים השליליים. התייחסי לסיבות שבגללןאין לשניכם עתיד והכירי בכך שזה נגמר.
את יכולה להכיר תודה על ההיבטים החיוביים של ההיכרות עם גברזה, ובה בעת, להתאבל על סיום פרק זה בחייך.
רק אז תוכלי לשחרר אותו ולהמשיך הלאה.
אנו מקוות שדברינו סייעו לך ומאחלות לך הצלחה רבה.
רוזי ושרי