חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


קדש לי כל בכור  
20/06/2006

אביא דברים בשם האדמו``ר ר` אברהם יהושע השל מאפטא בעל ה``אוהב ישראל`` על הפסוק ``קדש לי כל בכור פטר כל רחם בבני-ישראל באדם ובבהמה לי הוא``.
מלבד הפשט הפשוט יש להכניס במקרא הזה רעיון מוסרי.
``
קדש לי`` - אם אדם מישראל רוצה באמת להתקדש לפני ה` יתברך עליו להיות ענוותן ושפל ברך ולדעת כי - ``כל בכור`` - כל אחד מישראל הוא גדול ממנו, צדיק ממנו ויש לו משפט הבכורה ולא ילך לחפש חטאים במעשי אחרים. ``פטר כל`` - פתח כל דבר וראשיתו, יסודו ועיקרו הוא - ``רחם בבני ישראל`` - לרחם על כל איש מישראל, יהיה מי שיהיה, לאהבה אותו, ואולם - ``באדם ובבהמה``, להבדיל בין יהודי ליהודי, להגיד שפלוני יש לו צורת אדם ואלמוני נמשל כבהמה - ``לי הוא`` - זה שייך רק לה` לבדו, שאני יודע מעשי בני-אדם ומחשבותיהם. אבל בשר ודם אסור לו להבדיל בין איש לרעהו, ועליו לרחם על כל בני-ישראל ולאהוב אותם במידה שווה ובלי הבדל כלשהו. ואם הבאנו רעיון חסידי נביא גם משהו בשם הגאון מוילנא זצ``ל.
לא אביא את כל הסיפור רק נאמר בשמו כי הכל נרמז במילה ``בראשית`` ר``ת: בן ראשון אחר שלושים יום תפדה``.
יהי רצון שבזכות שקיימנו מצוות פדיון הבן, יפדנו הקב``ה מצרותינו וישלח לנו במהרה את משיח צדקנו ויזכנו לראות בבניין בית-מקדשנו במהרה בימינו אמן כן יהי רצון אמן ואמן.