חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


רוצה להתחתן  
20/02/2008

אני רווק שמאד רוצה להתחתן. אני מתאמץ ואינני מסרב להצעות, אבל לצערי, אינני מצליח למצוא את הזיווג המתאים לי. לפעמים אחרי פגישה או שתיים אני כאילו מרגיש חוסר רצון להמשיך. לפעמים דווקא כשאני מרגיש שהבחורה לא כל כך רוצה, אני נמשך ורוצה להמשיך, אבל היא מחליטה להפסיק, כך זה כבר כמה שנים ואני מרגיש "תקוע" ללא מוצא.
תשובה מאת הרב אליקים לבנוןשליט"א, רב הישוב אלון מורה וראש הישיבה
כדי למצוא את הזיווג ולהתחתן צריך כמה תנאים. התנאי הראשון הוא, לרצות באמת להתחתן. אתה כותב שהנך רוצה להתחתן. ייתכן שכך הדבר, אבל כדאי שתיבחן היטב, פנימה, האם אמנם הנך שלם עם רצון זה או שמא, יש לך רצון גלוי ורצון נסתר. הרצון הגלוי שלך הוא באמת להתחתן, אבל הרצון הנסתר שלך הוא דוקא שלא להתחתן. ואם תשאל, מדוע לחקור זאת, מדוע לא לסמוך על הרגשתך? הסיבה היא, שלפעמים נוח לאדם לחשוב על עצמו מחשבה טובה, ובאותה עוצמה, נוח לו מאד לחשוב בנסתר מחשבה הפוכה. הנה בדוגמא של רצון להתחתן, מחד, התורה והמציאות מזרזים אדם להקים בית. יש בכך הכשר למצוות פריה ורבייה, ולמצוה מדברי הנביאים: "לא תוהו בראה, לשבת יצרה" (ישעיה מ"ה, ועיין יבמות ס"ב) אם כן, כל בחור "נורמלי" צריך לרצות להתחתן. מאידך, נישואין והקמת משפחה עלולים להטיל אימה ופחד על בחור. שהרי כעת הוא כציפור דרור, אין לו עול בית על צווארו, עול פרנסה, ומדוע להיכנס להתחייבות כבידה כל כך. בנוסף, מערכת הקשרית הטובים בין בעל ואישה, מחייבת מאד, ומצריכה הרבה סבלנות ואורך רוח, הרבה רגעים צריך לגלות אומץ ותבונה כדי להנהיג כראוי את הבית. ובהמשך, חינוך ילדים, ודאי יש בו כדי להרתיע, כי מניין הבטחון שנדע לכלכל את צעדינו ביושר ולחנך את ילדינו בדרך הישר!? בעינינו אנו רואים כמה משפחות מצויינות מתמודדות עם נסיונות קשים, כאשר ילדיהם אינם הולכים בדרך שהתוו ההורים. כל אלה, כאמור, יש בהם כדי לגרום לבחור רווק להחליט שממש לא כדאי להתחתן. במיוחד, אם אותו בחור ראה בעיניו דגם לא מוצלח של חיי משפחה. עם מריבות ומתחים בין בני הזוג, ועם קשיים בגידול הילדים, ודאי שנוצרים משקעים ומחשבות, הגורמים לחשוש מהקמת בית. כדי ליישב את הסתירה בין הרצון להתחתן לבין החשש מפני נישואין, המוצא הפשוט הוא "לעבוד" על עצמנו. בנגלה, להראות כאילו אנו מאד רוצים להתחתן. ובנסתר, בתת-מודע, לרצות לטרפד כל קשר רציני, כדי שלא נעמוד בפני נסיונות קשים. ולכל אלה, צריך לצרף גם את הקדוש ברוך הוא, שהוא יושב ומזווג זיווגים. והוא משקיף מלמעלה על בחור רווק פלוני, וכאילו אומר: אם אשלח את הבחורה המתאימה לו, הרי הוא יידחה את ההצעה, ובתירוצים מתירוצים שונים יפסיק את הקשר. אם כן, עד שלא יתגבר אותו בחור על המעצורים המונעים בעדו, הקב"ה לא ישלח לו את הזיווג המתאים..
לכן, כנקודה ראשונה, עצתי לך לבחון האם הרצון להקים בית הוא רצון אמיתי ושלם גם בנגלה וגם בנסתר, או שמא יש לך חששות מקשר אמיתי. אחד הדברים "המחשידים" הוא מה שציינת, שכאשר הבחורה איננה רוצה, דוקא אז מתעורר הרצון אצלך. לפי הניתוח שכתבתי, הדבר מובן, מפני שכאשר הבחורה איננה רוצה, אתה יכול להרשות לעצמך לרצות באמת, מתוך ידיעה ברורה שאין לך צורך לעצור את הקשר, שהרי הבחורה היא שתחליט על כך. שים לבך לנקודה זו כבסיס. לאחר הבירור יהיה ניתן להמשיך ולהתקדם.