חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  מזכרות > ותודה על השתתפותכם

ותודה על השתתפותכם  
31/12/2012

הגשת מזכרות לאורחים הפכה בשנים האחרונות לנוהג מקובל מאוד. שוק המזכרות הוא נרחב ושם המשחק הוא המקוריות.

הערב הזה, הושקעו בו כ"כ הרבה מחשבה, הכנה וציפיה, ושנראה היה שלעולם לא יגיע- עובר במהירות מסחררת ממש. כך לפחות מדווחים בעלי הניסיון. רגע אחד החתן והכלה נכנסים בהתרגשות לאולם, וכמעט ברגע הבא הם מוצאים את עצמם אדומי פנים מהריקודים, מצטלמים עוד כמה תמונות אל  מול האורחים המברכים והולכים לדרכם. בידי הזוג הצעיר והמשפחה הקרובה נשארים סרט הוידאו והאלבום המרגש, אך מה באמת עם האורחים שטרחו ובאו, רקדו ואיחלו ואף השאירו שי נאה? אולי גם להם מגיע מזכרת קטנה מהשמחה?

הגשת שי לאורחים הפכה בשנים האחרונות לנוהג מקובל מאוד. שוק המזכרות הוא נרחב ושם המשחק הוא המקוריות.

 

ברכות והודאות, שירות וזמירות

בחתונות הנערכות בציבור הדתי, המזכרות הסולידיות והמקובלות ביותר הן ברכונים וזמירונים למינהם. מי שכנראה התחיל את כל עניין המזכרות בארצנו הוא ישעיהו מילר, מהוצאת ספרים מילר. לדבריו, לפני כחמש- עשרה שנה הוא ייבא מאמריקה הרחוקה את הרעיון, כאשר בשלבים הראשונים אנשים הזמינו רק ברכונים פשוטים. עם הזמן העסק תפס, ומגוון המזכרות הלך וגדל, ואיתם גם טווח המחירים.  "בחנות שלנו בבני ברק יש כחמשת אלפים מוצרים שונים" מספר ישעיהו מילר "מלבד הברכונים הקיימים במגוון עיצובים אנחנו מייצרים סידורים שלמים ליום חול ולשבת, תפילות שונות מתוך הסידור, ומוצרים המיוחדים לכל חג- מגילות רות ואסתר, שיר השירים, סדר אושפיזין, סדר חנוכה ועוד". את הסיבה למגוון הרב מסביר ישעיהו מילר ע"י תרגיל חשבוני קטן. אם נקח למשל את הסידור, הוא קיים בשלושה נוסחים שונים, שלושה גדלים, וסוגים שונים ומשונים של כריכות. החל מעור אמיתי, עבור לעור משוחזר (שזוהי בעצם תערובת טחונה של שאריות עור עם חומרים כימיים היוצרים חומר דמוי עור) וכלה בכריכה פשוטה.  כמו כן יש גם גוונים שונים של צבע, הטבעות שונות, ועיצובים שונים. הכפילו את האפשרויות ותקבלו חנות מלאה וגדושה.

 

מה טווח המחירים של המוצרים שלכם?

החל בשני שקלים עבור הברכון הפשוט ביותר, ונתקלתי באנשים שהזמינו מזכרות גם בעלות של מאתיים שקל ליחידה. מילר מספר על מוצר ייחודי שהם משווקים- סידור שבכריכתו מוטבע מצפן אמיתי, המאפשר למצוא את כוון ירושלים מכל מקום ברחבי הארץ והעולם. " אנחנו כל הזמן מחדשים ומוציאים דגמים חדשים" הוא אומר. הדרישה לחדשנות באה מבעלי השמחות, שאינם מעוניינים להעניק לאורחים את אותה מזכרת שהעניקו שכניהם בחתונת ביתם שנערכה לא מכבר. יצרני המזכרות איפה חפרו בגינזכים ושלפו מגוון טקסטים מקוריים- איגרת הרמב"ן, תפילת ר' יצחק לוי מברדיטשב למוצאי שבת, ואם התמזל מזלכם להנשא בערב ר"ח סיון, הרי שתפילת השל"ה  הקדוש על גידול בנים יכול להתאים לכם בדיוק. חובבי תורת הרב קרליבך יוכלו גם הם לצרף שי מקורי- חוברת בשם "מקודשת", המכילה אמרי שפר שנאמרו בחתונות, בתוספת ברכת המזון.

 

על טעם ועל ריח

אם אתם מחפשים משהו להמתיק לאורחים עוד יותר את השמחה, משפחת ביבלו מכפר תפוח תוכל לספק את הסחורה. "בסט בון בון" הוא מפעל משפחתי המייצר שוקולדים בלגים בגדלים ובטעמים שונים, ואת העטיפה תוכלו לעצב עם תמונת הזוג הטרי וכתובית מתאימה. המפעל (שהתחיל כשאריה ביבלו הכין ליום ההולדת של בנו שוקולדים ביתיים מוצלחים במיוחד) קיים כבר שלוש שנים, והשוקולד הוא בהכשר הרבנות שומרון. מחירי השוקולד נעים בין 1.30 ₪ ליחידה קטנה לבין כשלושים שקלים לחבילת שי.

מזכרות מיוחדות נוספות אפשר למצוא ב"עץ הבקבוקים" בקיבוץ עין צורים- שם תפגשו עצי לימון שפרותיהם צומחים לתוך בקבוקים. המוצר המוגמר בד"כ יקר מדי לשמש למזכרת, אך אפשר להשיג גם בקבוקים קטנים המכילים פרח הדרים ונוזל ריחני הנארזים בשקיק לבד שעליו מוטבע מסר. בקבוקון שכזה יעלה לכם כשמונה וחצי שקלים (בהזמנת כמאתיים בקבוקים) ומלי פרנקל מהמפעל מדגישה שמדובר בנוזל להרחה בלבד, לא למריחה על הגוף ולא לשתיה. הבקבוקים מתאימים כבשמים להבדלה ואפשר לצרף גם נר. מקור הרעיון, אגב, בפרס.

 

ועוד היד נטויה

שוק המזכרות מלא וגדוש ומתחדש כל הזמן. כריות ריח, נרות מעוצבים, מחזיקי מפתחות, מוצרי מתכת ועץ יחודיים שאפשר לחפש באתר ולמצוא מזכרת שתתאים לתקציב ולטעם האישי.