חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים תורניים  >  זוגיות > היופי כמדד בשידוכין

היופי כמדד בשידוכין  
19/11/2007

היופי כמדד בשידוכין
מאת – הרב אליקים לבנון שליט"א רב הישוב אלון מורה וראש הישיבה
שאלה:
אני נפגש עם בחורה מצויינת, בכל היא מוצאת חן בעיני, ביראת השמים שלה, במידות הטובות וכו'. יש קצת בעיה עם המראה החיצוני שלה. לפעמים היא נראית לי שיא היופי, ולפעמים ממש לא. אני חושש שאולי בעתיד זה יפריע לי. יש רגליים לחשש כזה, או לא?
תשובה:
 חכמים אומרים: "אסור לו לאדם לשאת אשה עד שיראנה, שמא תתגנה עליו" (קידושין מ"א). משמע שמראה חיצוני יש לו השפעה על חיי המשפחה. אולם, מאידך, אנו לומדים (תענית ל"א), על ט"ו באב, שבנות ישראל יוצאות לצורך שידוכין, יפיפיות שבהן אומרות, תנו עיניכם ליופי. ומכוערות אומרות, קחו מקחכם לשם שמים. מכאן שבהחלט ניתן לבנות בית טוב ושמח גם עם אשה שאיננה מצטיינת ביופי.
שלמה המלך אומר: "שקר החן והבל היופי", למרות זאת, שמעתי מפי מו"ר הרב צבי יהודה קוק זצ"ל, שהיה אומר: שקר החן והבל היופי, כשהוא בפני עצמו, אשה יראת ה' היא תתהלל, גם בחן וגם ביופי.
יופי הוא ערך חיצוני. לכן הקביעה בזאת היא לפי האדם. השאלה שאתה צריך לשאול את עצמך היא: כמה מפריע לי המראה החיצוני שלה. אם זו הפרעה תמידית, עד כדי כך שאתה מעדיף לשוחח עימה בטלפון, ולא לראותה פנים אל פנים, הרי זו עדות לכך שגם בעתיד הדבר עלול להביא לקושי בחיים. אולם אם אתה מרגיש שלם עם אמירה כמו: בסך הכל היא נאה בעיני, ואפילו כשנראית לי לא יפה, אינני נדחה מכך, זה הסימן שהנכם יכולים להמשיך ולהתקדם.
ונקודה נוספת, מראה חיצוני הוא דבר שמתרגלים אליו. נסה להיפגש עוד כמה מפגשים, והשתדל להרגיל עצמך למראה שלה, ולראות אותה תמיד באור חיובי. עבודה נפשית מניבה תוצאות, וכאשר אדם פותח פתח, הקב"ה מסייע לו להמשיך בטוב ובברכה.