חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


מה המחיר?  
29/12/2013

בהתאם לבקשות חוזרות של גולשי האתר מצ"ב סקירה כללית של מחירי השוק בתחום אולמות, גני האירועים ונותני השירותים ביום החתונה.
מאמר זה הוא הערכה גסה ביותר של הוצאות החתונה, מין תחזית לשם תכנון כספי כדי שלא ייווצר מצב של "לא יהיה מאיפה לשלם"...
   
יש להגדיר תקציב יעד Limit, ואז, לחלק אותו לנותני השירותים השונים.
ראשית, ברור לכולם שהמחיר בענף האירועים הוא נגזרת של היצע מול ביקוש. כמובן, שאולם/גן אירועים מבוקש יגבה יותר בלי קשר לרמה הקולינארית או לעיצוב הארכיטקטוני של המקום אלא, בגלל שרוב התאריכים תפוסים ועל מס' התאריכים הבודדים שנשארו ירצה האולם/ גן האירועים לגזור קופון גדול יותר.
זאת, בניגוד להרבה ענפים אחרים. רכבי יוקרה אינם נמכרים בכמויות אך המחירים שלהם אסטרונומיים בגלל חווית הנהיגה ולא בגלל הביקוש.
המחיר בענף האירועים הוא אך ורק פועל יוצא של הביקוש ניתן לפנות להיצע גדול יותר (סביבה, תאריך וכו'...) וכך, להוזיל עלויות. ואפרט:
   
אולם/ גן האירועים
המחירים הנעים היום בשוק מתחילים בסביבות ה-100 ש"ח באולמות הזולים ביותר והישנים ביותר. באיזור בני-ברק ניתן למצוא אף אולמות זולים עוד יותר (70 ש"ח למנה...). בגני האירועים היוקרתיים המחירים מתחילים ב-150 ש"ח ויכולים אף להגיע ל-300 ש"ח לא כולל אקסטרות כשהתאריך (קיץ או חורף), יום בשבוע (יום ה' הכי יקר) וכמות האורחים הם הפונקציה המשתנה במחיר.
   
תקליטן/ להקה
מחירו של תקליטן איכותי (לא נער בן 16 עם מערכת סטריאו שקיבל לבר-מצווה) שמתאים לחתונות, מתחיל ב-2000 ש"ח ויכול להגיע אף ל-1000 דולר לתקליטנים הממותגים וחברות ההפקה.
הימצאותה של מערכת הגברה ותאורה באולם/ בגן האירועים מוזילה ברוב המקרים את המחיר ומשדרגת את התקליטן.
להקות שאינן עדתיות כבר כמעט לא מופיעות בחתונות (מטעמי אופנה) אלו שכן, גובות מחירים יקרים מאוד המתאימים לאירועים של העשירון העליון.
להקות המיועדות לציבור הדתי- לאומי והחרדי גובות החל מ-800 דולר ועד ל-2000 דולר תלוי בכמות הנגנים, ברמה המקצועית וגם בגיל ההרכב.
   
צילום
צלם מקצועי גובה החל מ-1000 דולר ועד ל-4000 דולר תלוי בכמות התמונות, בצילומי חוץ (למשל, בסלון כלות), בהגדלות ובכמות הצלמים והמצלמות שנדרשות לאירוע.
כיום, עם עידן המצלמות הדיגיטאליות הזמינות וזולות יחסית החלו רבים לצלם באופן עצמאי אך, לא בחתונות אלא בעיקר בבר/בת- מצווה או בריתות.
   
עיצוב
העיצוב הפשוט והמזערי ביותר מתחיל ב-1000 ש"ח. מתחת למחיר זה, מעצב שמכבד את עצמו לא יגיע.

מאת: דניאל בר, מנהל מכירות בגן סיטי אירועים