חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים תורניים  >  זוגיות > חתונה בגיל צעיר

חתונה בגיל צעיר  
25/01/2007

חתונה בגיל צעיר / מאת: הרב אליקים לבנון

אני בת 17 ויש לי חבר כבר זמן רב, ואני לא יודעת מה לעשות. מצד אחד אני רוצה כבר להתחתן איתו כי מאד קשה לנו כשאנחנו נפגשים. הוא התחיל ללמוד בישיבה, אבל לא תמיד אנחנו מתגברים על הכל, שנינו מרגישים שזה לא טוב. ההורים שלי רוצים שאסיים בגרויות. האם להתחתן?
תשובה:
חברות בגיל צעיר מאד לא מומלצת. בחור ובחורה, נער ונערה צריכים להוציא לפועל, כל אחד את כוחותיו. כאשר שניהם עסוקים איש ברעהו, הרבה אנרגיה מופנית לטובת הקשר הזה, ועוד יותר, לשמירה על ההלכות של בינו לבינה. כתוצאה מזה הפוטנציאל של שניהם אינו יוצא אל הפועל. הדרך הנכונה היא, לגדול כמו שני אילנות, הגדלים במרחק איש מרעהו, כדי שלא יפריעו שורשיו וענפיו של זה לשורשיו וענפיו של רעהו. לאחר שכל אילן משלים שיעור קומה מסוים, אפשר לקטוף מכל אחד את הפרי הבשל ולעשות מרקחת מלאת טעם וריח. כך גם בהתפתחות בחור ובחורה.
בנוסף, המחשבה שאפשר לפתור את בעיות היצר הרע ע"י נישואין היא מחשבה שגויה. נישואין אינם בית חולים לסובלים מיצר הרע, אדרבא, מי שנמשך לקשר קרוב, הרי נישואין בגיל צעיר עלולים להעצים את הנסיונות והמבחנים. לעיתים, אשה מותרת לבעלה, אך לעיתים גם אסורה עליו. מי שאינו יכול להתגבר על יצרו בצעירותו, בבחרותו, מדוע שיצליח בכך יותר כאשר הוא יתחתן. מי ייתן לשניכם את הגבורה שלא להיכשל לאחר נישואיכם?
הדרך הנכונה היא, להקים בית מתוך מוכנות ובשלות. לשם כך, אני מאד ממליץ לכם, לעמוד בקשר קרוב עם רב או מדריך, אשר ידריך אתכם כיצד למתן את הקשר ביניכם בשלב זה של חייכם. עימדו שניכם בגבורה, וקבלו על עצמכם להיפגש רק פעם אחת בחודש וחצי. וכן גם למעט שיחות טלפון ביניכם. אני יודע עד כמה הדבר קשה, ונראה שהוא לא ניתן למימוש. אולם, מנסיוני אני יכול להעיד שכל מי שהלך בדרך זו, עשה והצליח.
סיימי אַת אֶת לימודיך, השלימי בגרויות, והבחור יצלול עמוק ללימודים בישיבה. בעוד שנתיים, או פרק זמן דומה, לאחר שתצמיחו איש איש את כשרונותיו וכוחותיו, תוכלו לחדש את הקשר בצורה בריאה יותר. הקשר יבָּנה על בסיס של בגרות, כאשר כל אחד משניכם יודע להיכן הוא צועד, ויחדיו תוכלו לבנות בעז"ה בית נאמן.

המאמר פורסם בעלון קוממיות. להזמנת העלון- alon@komemiut.org