חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים תורניים  >  ישיבת הקיבוץ הדתי > איש ואשה זכו שכינה בינהם - ספר הדרכה לכלות וחתנים / הרב אלישיב קנוהל

איש ואשה זכו שכינה בינהם - ספר הדרכה לכלות וחתנים / הרב אלישיב קנוהל  
07/12/2006

הספר עוסק בטהרת המשפחה, הדרכה זוגית, מנהגי החופה והדרכה לחיי אישות. ניתן דגש על הצגת ההלכות בצורה ידידותית ו'בגובה העיניים'. ניתנה תשומת לב גם להיבטים ביולוגיים ופסיכולוגיים.

הספר 'איש ואשה' הוא פרי מחקר וניסיון של אנשי המכון בהדרכת חתנים ושמיעת מדריכות כלות בתחום הנידון. לאחר לימוד הצרכים של הצעירים הנישאים נכתב הספר מתוך ניסיון להתמודדות עם הרצון ללמוד את המסורת ההלכתית המקובלת בשיח חדש הרואה את הלכות טהרת המשפחה כמשימה משותפת של שני בני הזוג ולא רק של האשה. מכאן שמו של הספר.

הספר מציג את הנושאים השונים והקשיים המתעוררים בהתמודדות עמם בדרך ידידותית ו'בגובה העיניים'. כל זאת, מבלי לחרוג מהנורמה ההלכתית המקובלת. לשם כך נעשה מחקר ע''י הרב אלישיב קנוהל בתחום ההלכה - החל מהגמרא והראשונים וכלה בספרות השו''ת עד לספרות העדכנית ביותר. במקביל, נערכו התייעצויות עם פוסקים מקובלים כדי לבטא את ההנהגות המקובלות במסורת שבעל פה. וכן נערכו התייעצויות עם רופאים מומחים בתחום הנידון ומומחים לענייני זוגיות כדי לכתוב את הפרקים העוסקים בנידון מתוך חיבור לתחומים המשיקים ולמתמחים בהם.

לספר מפתח מפורט.

את הספר ניתן להזמין במחיר מוזל במזכירות ישיבת הקיבוץ הדתי - 08-8586915, ykd@ykd.co.il

קבצים מצורפים :
כותב המאמר
ישיבת הקיבוץ הדתי


ישיבת הקיבוץ הדתי - עין צורים ישיבת הקיבוץ הדתי נוסדה בשנת תשל"ה עבור חברי הקיבוץ הדתי שחפצו לקבוע עתים לתורה. בשנת תשמ"ו הישיבה פתחה את מסלול ה'שילוב' בן החמש שנים, במסגרתו לימוד של שנתיים בישיבה משולב יחד עם שירות צבאי מלא. בראש חודש אלול הקרוב, הישיבה תקלוט את מחזור השילוב הכ"ב. בישיבה מסגרות לימודים נוספות לבוגרי צבא וכן לתלמידים מחו"ל. המסגרות הבוגרות משלבות לימודים במכללת יעקב הרצוג להכשרת מורים וכן לימודים לקראת תואר רבנות של הרבנות הראשית לישראל. בית המדרש וספרייתו העשירה, יחד עם האווירה המשפחתית, תורמים לחוויה הייחודית של הלימוד בישיבה. ה'שילוב' אינו רק דרך לשילוב של ישיבה עם צבא אלא דרך חיים. הישיבה היא מוסד תורני בה הלימוד נלמד בזיקה למסגרות החיים ומשולב עמם. הישיבה דוגלת במצוינות לימודית יחד עם פתיחות לעולם שמחוץ לבית המדרש. הישיבה משלבת דרכי לימוד מסורתיות עם שיטות חדשות ושמה דגש על לימוד אינטנסיבי של מקורות חז"ל ובראשם התלמוד הבבלי, בצד עיון מעמיק בתנ"ך, הלכה ומחשבה. הלימוד בישיבה נעשה מתוך חתירה ללימוד משמעותי המלבן את משמעות הקיום הדתי בחיים המודרניים. הישיבה מכוונת את תלמידיה למחויבות ארוכת טווח לתורה תוך כדי עשייה במעגלי החיים השונים, ומעודדת אותם ליטול חלק יוזם ופעיל במרחבי החיים במדינת ישראל. מכוח תפיסת עולם זו, בישיבה שוקדים על יצירת מסגרות לימוד עבור קהלים הנמצאים מחוץ לבית המדרש. מעבר למישור הלימודי, ישיבת הקיבוץ הדתי מתאפיינת במאמציה לקרב לבבות בין אוכלוסיות שונות בחברה הישראלית, ובמסגרת תוכנית הלימודים משולבת התנדבות שבועית בקרית מלאכי.
ישיבת הקיבוץ הדתי - עין צורים
טלפון – 08-8586915
פקס – 08-8502661
אינטרנט -ykd.co.il
דוא"ל – admin@ykd.co.il