חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  מזכרות > חופה אישית כמזכרת

חופה אישית כמזכרת  
26/02/2013

טקס ה חופה הוא לב ליבה של ה חתונה . הוא אינו תופס את רוב הערב, הוא לא ממוקם באמצעו, אבל הוא בעצם שיא השיאים, יסוד הבניין של הזוג החדש. כל מה שקורה בהמשך הערב – האוכל, המוזיקה, התוכנית האומנותית ואפילו ריקודי השמחה- משני בחשיבותו ללב, לעיקר: החופה. ה חתן מבקש את ידה של ה כלה  והיא נעתרת. הטבעת נענדת, הקידושין נערכים, הקהל כולו עד ליסוד הבית החדש, שבע הברכות נאמרות ושבירת הכוס מעלה את ירושלים על ראש שמחתנו האישית.

משום כך כדאי וראוי לתת מקום של חשיבות לבחירת החופה עצמה שכן היא "ביתו" הראשון של הזוג, קורת הגג הראשונה שאליה מכניס החתן את ה כלה. החופה חופפת, חופה על ראש שניהם ומאחדת אותם איחוד ראשוני.מכוח האיחוד הזה יוצא הזוג לבניין עדי עד, ליצירת אחדות שאין לה סוף.במהלך החיים המשותף המתחיל כאן ועכשיו, מצטרפים בכל יום ויום חוטים חדשים לאריג המיוחד של האחדות הזו, אבל "השביל הזה מתחיל כאן".
 
רעיון החופה האישית מחבר בין הגיד או פסוק ממקורות ישראל, הקשור בחתונה או בזוגיות, ובין שמות החתן והכלה, ברמז ברור או בראשי תיבות.
 
לדוגמא לזוג העונה לשמות ליאת ובנימין אפשר להעמיד חופה שבליבו הפסוק "ונתתי להם לב אחד" ; בלי ספק איחול ראוי לכל זוג בראשית דרכו, אבל במיוחד אם ראשי התיבות שלו יוצרים את המילה "לב", שמקבלת הדגשה גרפית וצבעונית בולטת בתוך הטקסט.
 
דוגמא נוספת: לזוג איתמר ו מרווה אפשר להציע את פסוק החתונה המפורסם " אם אשכחך ירושלים תשכח ימיני". בתוך המילה הראשונה "אם" שמקבלת גודל אות מרשים יירקמו השמות איתמר ומרווה.
האיורים לחופות יכולים לקבל את השראתם מעולם הסמלים היהודי הכללי: שבעת המינים, למשל, הם סמל יפה לפריון, השאוב מנוף ארצנו. ואפשר ללכת גם בנושא האיור להיבט האישי: לשאוב את הנושא מהזמנת החתונה, כמו בציור ירושלים, או אפילו לשרטט את הנוף הנשקף מחלון ביתו המיועד של הזוג הצעיר, הכל לפי טעמו של הזוג הנישא תחת החופה.
 
החתונה מסתיימת, האוכל "מחוסל", התזמורת מתקפלת והאורחים מתפזרים. אבל החופה נשארת עם בני הזוג החדש. היא הופכת לשטיח קיר בלב הבית שהקימו. כדי לזכור את רגעי השיא של החתונה הם לא יצטרכו להפעיל את הוידאו . החופה האישית תלווה אותם לחיים טובים ולשלום.

מאת: אפרת בדיחי - מעצבת חופות בעבודת יד