חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  הפקת אירוע > משחקים לשבת שבע ברכות

משחקים לשבת שבע ברכות  
15/01/2016

שבת שבע ברכות היא מעין רגיעה כאשר שמחת החתונה עדיין מרחפת לה, במהלך השבת ישנו זמן רב במהלך הסעודות וזוהי הזדמנות להכרות בין המשפחות. מומלץ לא להעמיס בהפעלות ואת תוכן השבת יש להכין בהתאם לאופי המשפחות ובהתאמה לחתן והכלה. יש לבנות תוכנית יצירתית במינון שכולם ייהנו ממנו. בתוספת לשירי סעודות השבת ודברי התורה, התכנית תכלול משחקים הנוגעים לחתן והכלה.
עצות וברכות- קונים מראש סל כביסה גדול וממלאים בפיצ'פקס קטנים לבית החדש. כל אחד מהמוזמנים בוחר חפץ ובונה על בסיסו ברכה או עצה לחיי הנישואין. אם מספר המוזמנים גדול, ניתן לחלק את הברכות והעצות לשלושת הסעודות. יש לזכור לעשות 'קניין' על המתנות לפני שבת ולשם לב שכל המתנות אינן מוקצה.
תשע בריבוע- מכינים דף עם שאלות על החתן והכלה. לכל שאלה שתי תשובות. אחת אמת ואחת שקר. השאלות צריכות להיות מעניינות ומבלבלות.
בוחרים תשעה משתתפים ומושיבים אותם בשלוש שורות של שלוש.
את המשתתפים מחלקים לשתי קבוצות. לכל קבוצה צבע. יש לקנות מראש כובעי פלסטיק. בשני הצבעים.
כל קבוצה בתור שלה בוחרת את אחד מהשחקנים ועונה על שאלת נכון או לא נכון. אם הם אמרו מהי התשובה הנכונה המשתתף אותו בחרו חובש כובע בצבע הקבוצה. במידה והם טעו, הוא יחבוש כובע בצבע של הקבוצה המתחרה. הניצחון יהיה לפי ככלי המשחק של איקס עיגול.
'תיאום ציפיות' – מושיבים את החתן והכלה גב לגב, כל אחד מהם מקבל שתי דגלונים כחול וורוד. הכחול מסמל את החתן והורוד את הכלה. החתן והכלה נשאלים שאלות ומבלי לראות אחד את השני כל אחד מרים את תשובתו (חתן או כלה) באותו הזמן- התוצאות תמיד מצחיקות. השאלות סובבות סביב נושא התפקידים בבית כמו מי יוריד את הפח, מי יקום לתינוק בלילה, מי יבשל, מי ישטוף כלים וכד'.
כתרים- המשתתפים במשחק יכולים להיות החתן והכלה או שתי האבות/האמהות של החתן והכלה. לכל אחד מהמשתתפים ישנו כתר עם סיכה משרדית בו מחליפים כל פעם פתק. על הפתקים כתוב מושג מאפיין את החתן והכלה כמו השם של השדכן, מקום בו נפגשו הזוג, וכדו'. על המשתתפים לגלות מה כתוב להם על הפתק בעזרת שאלות, כאשר הקהל עונה רק בתשובות של כן או לא. אם המשתתפים הם החתן והכלה אפשר לתת לכל אחד מהם פתקים הקשורים לשני כמו מאכל אהוב, תחביב, מורה מכיתה א' וכד'
משחק הסוכריות- המשחק מתאים לשבת חתן מצומצמת ולמשפחות שאוהבות חידות. כל משפחה מקבלת שקית קטנה של פסגור (אורגנזה או כל סוג אחר) בשקית שמים לכל משפחה כארבע סוגי סוכריות בכמויות שונות בהתאם לקריטריונים שנקבעו על ידי מכיני המשחק. על המשתתפים לגלות מה מסמל סוג הסוכריות. הקו המנחה הוא שכל סוג סוכריות מסמל מספר הקשור למשפחה שקיבלה את השקית. לדוגמה, משפחה שיש לה 4 סוכריות גומי (בנוסף על שאר הסוכריות) מנסה לחשוב מה קשור אליה המספר 4. היא מנחשת שאולי זה קשור לזה שיש להם 4 ילדים והם בודקים האם גם אצל משפחות אחרות סוכריות הגומי מסמלות מספר ילדים בהתאמה למספר הילדים שלהם. וככה גם בשאר סוגי הסוכריות. רצוי לעשות את המשחק בכארבע סיווגים כדי לא להקשות מידי ושסוגי הסוכריות יהיו שונות במראה כמו טופי, ג'לי, סוכריות על מקל, עדשים וכד'. הסיווגים יכולים להיות לפי מספר ילדים, מספר דירה בה מתארחים השבת או מספר חדר בשבת חתן,  מספר שולחן בחדר האוכל וכד'.