חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  הפקת אירוע > דיכאון אחרי חתונה?

דיכאון אחרי חתונה?  
28/02/2016

לאחרונה נפוצה התודעה אחר המושג 'דיכאון אחרי לידה', דכאון זה, התקבל כלגיטימי, אל אף השמחה הטבעית בוולד החדש. זאת מתוך הבנת הנסיבות לדיכאון ושכיחותו הרבה. מסתבר שיש דיכאון נוסף שמתחיל לצבור תאוצה תודעתית, 'דיכאון אחרי חתונה', אתם בטח חושבים על מה ולמה שיצוץ לו דיכאון כזה, רגע אחרי היום המיוחל? מה הסיכוי שזה יקרה? אז זה קורה! סטטיסטיקות מראות שאחד (או ליתר דיוק בעיקר, אחת) מכל עשרה זוגות סובל מדכאון זה, ולא בלל תגלית חדשה על בן או בת זוג היקרים. הסטטיסטיקות אינן מתיחסות למגזרים שונים וסביר שהן משתנות בהתאם לנורמות השונות של הפקת החתונה.
אז מה בעצם גורם לדיכאון?
הבסיס לדיכאון הינו ה'שיא' אליו גיע הזוג בחתונה. תשמות הלב הרבה לה זוכים החתן והכלה בתקופת האירוסין, יחד עם כל המחמאות הניתנות בחתונה. אל רגשות אלו נוספו ההכנות הרבות וההתעסקות ללא הרף בארגון היום המיוחל. ישנן משימות לרוב, ממציאת אולם או גן אירועים, להקה , שמלת כלה ועוד דברים רבים שבוודאי אין צורך להזכיר לכם. אין רגע מנוחה, דבר סובב דבר, ואז תוך כמה שעות, כיבוי אורות והכל נגמר. נוצר מן חלל ריק, מנוחה פתאומית שלא חוויתם כבר תקופה ארוכה.
מה עושים?
1.   ראשית, חשוב לזכור שכל ההכנות הן הכנות טובות לקראת פרק חדש, ארוך ונפלא שמתחיל בחתונה. כמו שכאשר מתכוננים לשבת, ישנם הכנות רבות לא רק בכדי שהבית יהיה מוכן להדלקת נרות שבת, אלא לכל השבת. וכמו שאמרו חז"ל: "מי שטרח בערב שבת יוכל בשבת" . כך גם יש לחזור ולהתכונן בצד הרוחני לעניין החתונה ולהעמיק במהות הפרק החדש של הנישואין. יש לזכור לאורך כל הדרך, שהחתונה היא רק נקודת פתיחה. חשוב להתכונן לחתונה שמכבדת את המעמד הקדוש, שסעודת המצווה תהיה ראויה. אבל חשוב לא פחות לזכור לשמוח במה שיש, לא להתאכזב מדברים שלא יצאו בפועל כמתוכנן.
 
2.    פתרון מעשי לנפילה שקיימת פעמים רבות בעקבות השיא שבשבר בפתאויות, שכבר שכבר אין טכנית מה לארגן. ניתן כמתנה לחוגגים את את שבוע השבע ברכות. אומנם זו לא הסיבה העיקרית לחגיגת שבע הברכות בשבוע שלאחר החתונה, אבל שבוע זה נותן מענה הדרגתי לחיי השיגרה ומספק לזוג הצעיר עוד טעימות ותזכורות מחגיגת החתונה.
 
3.     פעמים רבות מגיעים למצב של דיכאון לאחר החתונה מכך שהתקופה של ההכנות לחתונה ארוכה במיוחד ויחד איתה גם הציפייה גדלה. בתקופה זו יש התרגלות למצב של העומס, לכן לא רק רבנים ימליצו במידת האפשר שתצמצמו את התקופה שבין האירוסין לחתונה לכשלושה חודשים. תקופה אפשרית לארגון חתונה. בהתאם לזמן תעבירו חלק מהמטלות לחברים ובני משפחה. בכך תורידו בצורה ניכרת את העומס הקיים.
 
4.      במידה ובכל זאת הגעתם למצב של 'דכאון אחרי חתונה', לפני שפונים לתרופות ומרפאים למניהם, הקדישו לעצמכם זמן איכות של שתיית תה יחד. תה מרגיעה בתיספת שיחה פתוחה על מה שעובר עליכם, כמובן מתוך אהבה והבנה שאף פעם לא תזיק.
לידע כללי, תרופת הסבתא המומלצת: תה קמומיל מרגיע את מערכת העצבים, ותה ממליסה לימונית יעילה נגד דיכאון קל. תה מומלץ נוסף הוא חליטה של פרע (היפריקום פרפורטום) שידוע גם הוא כנוגד דיכאון קל.
5.  כיוון נוסף לטיפול בדיכאון, במידה ואתם מרגישים צורך למלא את החלל בעשיה, אפשר לנתב את האנרגיות לעיצוב ואיבזור הבית החדש. הרי לרוב לא מספיקים בין כל ההכנות לחתונה גם לדאוג לבית ולכל הפרטים הקטנים. מה גם שזוגות רבים משאירים במכוון את חלק מהקניות, לשלב  שאחרי החתונה בכדי לראות מה קיבלו במתנות החתונה ומה יש להשלים. ידוע שאחד מהדברים המרחיבים דעתו של אדם הוא דירה נאה ןעבודה סביב הבית, אף פעם לא חסר.
שיהיה בהצלחה מתוך שמחה רבה!