חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  מזכרות > שברתם את הכוס?

שברתם את הכוס?  
20/11/2016

מנהג ישראל עתיק הוא שהתחתן שובר כוס זכוכית תחת החופה. מקורו של המנהג הוא להמעיט בשמחה. מאוחר יותר התקבל המנהג כזכר לחורבן שגם הוא המעטת השמחה, על מנת שנעלה את ירושלים על ראש שמחתנו. ניתן למצוא גם מקורות המייחסים מנהג זה לשמירה על החתן והכלה מעין הרע.
לאחר שבירת הכוס ניתן לשמורה  כמזכרת וזיכרון למעמד החופה וזיכרון ירושלים החרבה.
אפשרות פשוטה ויפה לשמירת שברי הכוס היא להכניסם לכלי זכוכית יפה דרכו יראו שברי הכוס, ניתן להכניס לאותו הכלי גם את ההזמנה לחתונה.
אם אתם מעוניינים במזכרת יצירתית יותר מהאירוע, משברי הכוס ניתן גם להכין יצירה נאה בעיצוב אישי. כיום אמנים רבים יוצרים מגוון מזכרות ממעמד החופה בעזרת שילוב שברי הכוס ביצירות ייחודיות. ניתן למצוא ברשת אמנים רבים וטובים העוסקים בתחום.
אם ברצונכם להכין מזכרת זו לבד, כמתנה לזוג הנישא או לכם עצמכם, הבאנו לפניכם מספר רעיונות פשוטים להכנה ונאים במראה.
שילוב שברי כוס החופה בתמונת 'אם אשכחך ירושלים'
המשמעות הנפוצה ביותר בימנו לשבירת הכוס היא זיכרון ירושלים ולכן שילוב שברי כוס החופה בתמונת 'אם אשכחך ירושלים' תיצור מזכרת נצחית לתחושות העוצמתיות המורגשות בעת שבירת הכוס תחת החופה. על מנת ליצור תמונה זו יש לקנות מסגרת תמונה, על פי טעמכם, להוציא את גב התמונה, כך שתישאר רק המסגרת והזכוכית. בעזרת טוש ארט-ליין יש לסמן על גבי הצד החיצוני של הזכוכית ריבוע המשמש פספרטו הריבוע יסומן בצורה מדויקת במרחק קבוע מהמסגרת. בצד הפנימי בעזרת דבק מתאים (ניתן לרכוש בכל חנות יצירה) יש ליצור מעיין פסיפס הממלא את השטח בשברי הזכוכית. לאחר הדבקת הזכוכיות, כאשר הן יבשות, יש להפוך את הזכוכית ולמחוק בעזרת אצטון את סימון הארט-ליין. כעת, מה שנשאר להחליט זה האם משאירים את התמונה כך, ותולים אותה בבית החדש על גבי האמה על אמה שהשראתם בטיח הקיר או שרוצים להוסיף באמצע אלמנט כמו חריטת ירושלים על גבי חמרן, כתיבת אם אשכחך, גם היא משברי הזכוכית או מאותיות הגזורות מחמרן, ציור דגם המקדש משברי הזכוכית וכד'. מומלץ מאוד לתכנן מראש את מרכז התמונה או בציור ידני או בהדפסה ממוחשבת. אם בחרתם לעבוד עם חמרן, יש לקבע את דף הסקיצה לחמרן בעזרת סלוטייפ ולעבור על הקווים בעזרת עיפרון. אם בחרתם לכתוב משברי הזכוכית, נצלו את שקיפות הזכוכית והצמידו את דף הסקיצה לזכוכית עד סיום הכתיבה.
טיפ: למראה עתיק ומושחר של החמרן, יש להציג את הצד בגוון הנחושת ולהשחירו בעזרת נוזל לצביעת נעליים בצבע שחור. לאחר הייבוש, מנקים את החלקים המובלטים בעזרת ברזלית לניקוי קלים בצורה עידנה והתוצאה מדהימה.
שילוב שברי כוס החופה בבית מזוזה
מזוזה זו משתלבת עם הרעיון של שבירת הכוס לצורך שמירה על הזוג, שהרי ידועה תכונת המזוזה לשמירה על בני הבית. הכנת מזוזה זו קלה להכנה ומרשימה למראה. בכדי להכין מזכרת זו יש לקנות בית מזוזה פשוט מזכוכית/ לקנות בית מזוזה מזכוכית בחנויות יצירה/ להכין בית מזוזה מקורי ממבחנה עם פקק שעם. לתוך בית המזוזה מכניסים את שברי הכוס המיועדים למזכרת. ניתן לשלב גם עם חרוזי זכוכית צבעוניים לקבלת מראה ססגוני ומעוצב. בצידה החיצוני של המזוזה ניתן ליצור את האות ש משברי הזכוכית, חמרן, חרוזים ועוד.
על מנת לא לפגוע בקלף המזוזה מומלץ או למלא את הזכוכיות רק בתחתית המזוזה או לבחור בית מזוזה רחב ואת הקלף להכניס לתוך מבחנה נוספת או לעטוף את הקלף במספר שכבות של ניילון נצמד
טיפ: אם אתם מתכננים מראש להכין מזכרת משברי כוס חופה ואתם מעוניינים במראה ססגוני יותר, ניתן להשתמש מראש בכוס זכוכית צבעונית.