חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  הפקת אירוע > נישואים בין עדות

נישואים בין עדות  
04/02/2014

מאז חזרנו ארצה, ברוך ה' אנו עדים לקיבוץ גלויות מכל קצוות תבל, מציאות חדשה שגורמת גם לנישואים בין עדות, מציאות מבורכת, שכמעט ולא הייתה בעם ישראל מזה אלפיים שנה.
לרוב, המפגש בין בני העדות השונות אינו משמעותי, מאחר וכולנו הפכנו זה מכבר ל"צברים". למעט נוסח התפילה, המבטא שלנו הינו זהה, התרבות הארצישראלית זהה, הלבוש וההתנהגות זהים. כמעט כל החומות המנטליות נפלו. ההתנגשות היחידה, עלולה לבוא בדרך-כלל בין המשפחות של שני הצדדים.
למשל, הורי החתן עלו זה מכבר מאחת מארצות המזרח, האב מתפרנס כחשמלאי והאם עקרת בית. אך אצל הכלה המצב מעט שונה, הוריה הגיעו מאחת מארצות אירופה, האב הינו פרופסור מומחה לרפואה, והאם הינה מרצה בכירה באוניברסיטה. הורי שני הצדדים עתידים להיפגש, והם יצטרכו יחד לערוך עבורכם את החתונה, ולדאוג לתחילת חייכם כזוג, ובעתיד גם כמשפחה. זו אמנם דוגמא קיצונית, אך בהחלט אפשרית, כשבאמצע יש דוגמאות אין-ספור של מציאויות שעלולות להזמין חלילה התנגשות והתגוששות.
כמובן שכולנו מכירים את הסיפורים השחורים, לא עליכם, על אותם זוגות שנאלצו להיפרד בגלל חוסר ההתאמה שבין הוריהם. אך כמובן את הסיפורים המוצלחים, אף אחד כמעט ולא מספר, ואולי כי הם רבים יותר, והם מובנים מאליהם כמו כל סיפור הצלחה של זוג שהכיר והתחתן ללא הפרעה.
אבל כדי שסיפור יהפוך להצלחה, יש צורך בהתגייסות של שני בני הזוג. עליכם מוטל עתה לשדך בין ההורים. לתווך ביניהם, לגרום להם לאהוב ולהעריך אלו את אלו, על אף הדעות הקדומות מהן הם ניזונו עד כה. תהיו אתם אנשי הקשר ביניהם, תחליטו בעצמכם כמה שיותר דברים שלא יגרמו למחלוקות, אף אם זה אומר לוותר על חלומות. תדאגו אתם שהכל "יתקתק", ושלא תהיה אף לא סיבה קטנה של אחד הצדדים להאשים את הצד השני. זה יהיה אולי קשה, אבל תזכרו שזה רק לזמן קצר ושזה שווה את זה. למענם, אבל בעיקר למענכם. כי אחרי החתונה, הפעם הבאה בה ההורים שלכם יצטרכו לפגוש אלו את אלו, תהיה בעזרת ה' רק בברית, ואתם ביניכם תמשיכו בחיי זוגיות יומיומיים, בעזרת ה' לבניין עדי עד, כששכינה ביניכם.