חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  הפקת אירוע > עוגות מעוצבות 'תוצרת בית'

עוגות מעוצבות 'תוצרת בית'  
01/02/2014

עוגה מעוצבת בתוצרת ביתית יכולה להוסיף נופך מיוחד לעיצוב בר מתוקים, שולחן הכבוד או כל מקום מרכזי אחר באירוע. עוגה מעוצבת ניתן לקנות בקונדיטוריות המתמחות בכך אך ניתן להכין גם בתוצרת ביתית. הכנת העוגה דורשת השקעה אך מי שיצירתיות ואפיה זה התחום שלה, תוכל להפיק מכך הנאה מרובה. עוגה מעוצבת יכולה להוות גם מתנה אישית מושקעת לחתן והכלה כהפתעה או בתאום מראש.
אז מאיפה מתחילים?
בפעם הראשונה שמעצבים עוגה רצוי להתנסות קודם על עוגה נוספת כגון עוגה לשבת או עוגת יoם הולדת לאדם קרוב. רק לאחר ההצלחה מומלץ להתסנות בעוגה מעוצבת לאירוע רב משתתפים. כי לא תמיד מה שנראה פשוט מצליח בפעם הראשונה.
ראשית עליכם לתכנן את העוגה, האם תהיה לה צורה מסוימת? כמה קומות? מה הצבעוניות? במה לקשט?
צורת העוגה
ניתן להשתמש בתבנית מיוחדת להכנת הצורה הרצויה או לאפות בתבנית רגילה ולאחר שהעוגה התקררה לחתוך לצורה הרצויה.
אם ברצונך להכין עוגת קומות ניתן לקנות תבנית קומות או לאפות את בלילת העוגה בתבניות עגולות בגדלים שונים, לקרר (רצוי שהעוגה תהיה חצי קפואה), ליישר עם סכין חדה ולהעמיד אחת על גבי השנייה, ניתן לייצב את החיבור בין העוגות בעזרת מקלות בייגלה במרכז העוגה.
ציפוי העוגה
לאחר שאפיתם העוגה יש להמתין לקירור העוגה על מנת לצפות אותה. ציפוי העוגה בעודה חמה יכול ליצור בועות אויר, שינוי צבע, שינוי מרקם וציפוי לא יציב.
ציפוי קרם- את העוגה ניתן לצפות בציפוי לעוגה בעזרת מרית או סכין חלקה. יש לשפוך מלמעלה את הציפוי ולמרוח אותו בצורה אחידה. במידה והעוגה עגולה יש להשאיר את המרית באותה זווית ועם היד השנייה לסובב את העוגה. יש להכין מראש כלי עם מים להרטבת המרית.
בצק סוכר- אפשרות נוספת לציפוי העוגה היא ציפוי בבצק סוכר. (שהוא בניגוד לציפוי רגיל רגיש למים) את הבצק סוכר יש לרדד על נייר אפיה מקומח במעט קורנפלור.  ניתן לרכוש מארוך עם טקסטורה ליצירת דוגמאות מעניינות. על מנת לחבר בין העוגה לציפוי יש לצפות את העוגה בקרם חמאה, קרם שוקולד או גנאש . אחרי שהעוגה מצופה, לוקחים בזריזות את הבצק המרודד בגודל העוגה +הגובה שלה והופכים מנייר האפייה על גבי העוגה ומיישרים ממרכז העוגה כלפי חוץ שלא יוצרו בועות. את עודפי הציפוי יש לחתוך כך שהתוצאה אחידה ונעימה למראה וגם שומרת על טריות העוגה ללא צורך בשמירה בקירור.(הלחות של המקרר פוגעת בבצק הסוכר)
קישוט העוגה
לשם קישוט העוגה, ניתן להשתמש באלמנטים רבים כדוגמת נשיקות מרנג קטנות, סוכריות לבנות, סוכריות כסף קטנות, הדפסת תמונות על דף אכיל ובובות חתן כלה קנויות/ הכנת דמויות מבצק סוכר. העבודה עם בצק סוכר דומה לעבודה בפלסטלינה