חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 

חתונה יהודית > מאמרים כללי  >  הפקת אירוע > אלבומים דיגיטליים. מה שרציתם לדעת

אלבומים דיגיטליים. מה שרציתם לדעת  
12/09/2013

אם פעם הייתם צריכים לחשב כחלק מצילום החתונה שלכם גם את הדפסת התמונות, לא עוד. קבלו את הפקת האלבום הדיגיטלי של האירוע שלכם. פשוט, זול, ואולי אף יפה יותר.
 
פשוט מאי-פעם
פעם, כשהיינו מזמינים צלם לחתונה, היינו צריכים לקחת בחשבון מעבר למחיר הנלווה של צוות הצלמים, הסולמות והפרוז'קטורים, גם את עלות ההדפסה הלא-זולה של שלל התמונות שמנציחות את הרגעים 'שלעולם לא נוכל לשכוח'. ואם היינו בוחרים בכך, גם את מחיר העיצוב של האלבום הנלווה, במקרה שזה יסתכם באלבום אחד.
כיום, שהתמונות הפכו לדיגיטליות (משמע, לכדי קבצים-דיגיטליים שניתן לאחסן כמעט בכל מכשיר דיגיטלי בעל זיכרון נייח או נייד), ובאפשרותנו לצפות בהם מיד אחרי שצולמו, מבלי להמתין לחסדו של הפוטו הקרוב לביתנו, גם הדפסתם, נעשית פשוטה ואף זולה יותר.
צריך להקדים מעט ולומר כי 'אלבום דיגיטלי' אינו וירטואלי. זה אלבום תמונות לכל דבר, כמו שהיה פעם, כזה שמאגד את כל תמונות החתונה שבחרתנו להדפיס, רק שמעתה לא נצטרך להשחיל או להדביק בו את התמונות בצורה ידנית ולקשט בטושים צבעוניים, אלא כל שלב ההפקה ייעשה בצורה-וירטואלית-דיגיטלית על-גבי המחשב הביתי תוך שימוש בתמונות הדיגיטליות שלכם, כשאת התוצאה המוגמרת נקבל בצורה מודפסת.
 
שליטה איכותית
מעבר לעובדה כי עד כה היינו צריכים לקבל כמובן-מאליו את פיתוח כל התמונות שיצאו תחת ידי הצלם בו בחרנו, ועתה יכולים אנו לבחור בלחיצת עכבר איזו תמונה להדפיס ואיזו לחילופין לגנוז, גם את איכות ההדפסה אנו קובעים מעתה. ללכת על הדפסת 'פוטו' האיכותית ביותר (על נייר תמונה כבעבר), להתפשר מעט על הדפסת 'אינדיגו' שהיא דיגיטלית ועדיין לא-מעט איכותית, או להסתפק בהדפסה דיגיטלית רגילה על נייר כרומו, שגם היא איכותית, אך הכל יחסי. כמובן שהמחירים משתנים לפי הרמה, כך שאם חלילה לא כיסיתם את הוצאות החתונה, תמיד תוכלו להדפיס מהדורה ראשונה על נייר משרד רגיל, וכשירחיב ה' גבולכם – תוכלו להוציא מהדורה מהודרת יותר...
 
יצירתיות במיטבה
היתרון היותר-בולט בהדפסת האלבום הדיגיטלי מתאפיין דווקא בעיצוב. אם עד היום היינו צריכים כאמור לשלם לצלם החתונה גם על עיצוב האלבום, או שלחילופין נזקקנו לחסדיהם של מעצבי-אלבומים ידועי-שם או פחות (שבדרך-כלל עשו את העבודה בצורה ידנית, מה שייקר באופן משמעותי את העיצוב), כיום נוכל לעשות די-בקלות כמעט את אותה עבודה, בעלות הרבה-הרבה יותר זולה, מהמחשב הביתי תוך שימוש בתוכנות-חינמיות וזולות, או מקצועיות ומעט--יוקרתיות.
 
מחיר ההשקעה
תוכלו להשוות מחירים בין החברות השונות ברשת או באתר השוואת מחירים של זאפ. באופן עקרוני השכל-הישר מורה כי העיצוב הביתי בתוכנות המצויות בכל מחשב ממוצע, וההדפסה באופן עצמאי בבית-דפוס דיגיטלי, תהיה הכי זולה, אם כי לא הכי איכותית. לעומת זאת, ברחבי הרשת האינטרנטית פזורים כיום לא-מעט חברות שיעזרו לכם לעשות את המלאכה איכותית-יותר וקלה-יותר, אך כמובן בעבור דמי-עמלה כל-שהם. ובכל זאת, אין זה מחייב שהמחיר הכולל יהיה יקר בהרבה מההדפסה העצמאית. מה גם, שפעמים רבות יש לכל חברה מבצעי-עונה עם אחוזי הנחה משמעותיים שכדאי לבדוק מפעם לפעם.
 
גם אם אין לכם תוכנה
הפלוס הגדול בהפקת האלבום הדיגיטלי, הוא שכל חברה מהחברות הללו יספקו לכם תוכנת-עיצוב קלה להורדה ולשימוש, דרכה תוכלו לעצב את האלבום שלכם, תוך שילוב רקעים, מסגרות, אפקטים ושלל ציורים נלווים. את אותה תוצאה שתקבלו לבסוף על גבי המסך, תקבלו גם בהדפסה הסופית, שתגיע אליכם במשלוח ישיר עד הבית. יש לציין עוד לגבי המחיר, כי ככל שתזמינו יותר עותקים מהאלבום שעיצבתם, רף המחירים בדרך-כלל יורד.
העיצוב הדיגיטלי יאפשר לכם גם להכניס מספר גדול של תמונות בגדלים שונים, בעמוד אחד. וכן להחליט באיזה גודל יהיה האלבום. הגדלים הרווחים בשוק האלבומים הדיגיטליים משתנה מחברה לחברה, כשבדרך-כלל הסקלה מתחילה באלבום גדול מאוד, ומסתיימת באלבום מזערי שניתן להכניס לכיס. אך הצורות השונות בדרך-כלל שוות בכלל החברות, כך שכמעט תמיד תוכלו לבחור באלבום ריבועי, פנורמי, או עומד, על פי הגודל הרצוי.
 
עם הפנים קדימה
באופן מפתיע, גם עיצוב הכריכה אינו מסתכם רק בתמונת פרונט מעוצבת בצירוף כותרת, על כריכה רכה או קשה, אלא ניתן לחילופין להזמין גם כריכת דמוי-עור, עם תחרה, או עם שאר עיצובי עבודות-יד שישתלבו עם התמונה או הכיתוב, על-אף שבאלבום דיגיטלי עסקינן.
ולסיום, חשוב לזכור שהיתרון הגדול של האלבום הדיגיטלי הוא, שתוכלו לשמור את הקובץ המעוצב (מומלץ!), ולהדפיסו בעוד עותקים זהים, או לחילופין במהדורה מצונזרת עבור ההורים והמשפחה. מה גם שתוכלו להדפיסו שוב ושוב בעתיד, אם תרצו בכך. ויותר מכך, גם אם אחרי ההדפסה הראשונה יש לכם מה לתקן, בקלות תוכלו לעשות מהדורות נוספות, בעזרת ה' לפחות עד חתונת הזהב..!