חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


כשר למהדרין?  
06/11/2014

במהלך חיפושיכם אחר אולם או גן כשר בו תבחרו לחגוג, כדי לא 'להתפזר', תגלו שיש לחשוב על מספר פרמטרים להשוואה בין האולמות. לכל אחד שיקולים וסדרי עדפיויות מהם הקריטריונים להשוואה. במאמר זה נביא לפניכם את אחד מהם. כשרות אולם או גן האירועים.
בתור התחלה, גם אם אינכם מקפידים על כשרות מהודרת, חשוב לנפות את קהל היעד של המוזמנים שלכם האם יש לכם רוב של מוזמנים המקפידים על כשרות מהדרין או שגם לכם וגם לרוב המוזמנים שלכם כשרות רבנות בהחלט מספקת. אם אתם הולכים על חתונה בכשרות רבנות, כדאי לפתוח פתח עבור כלל האורחים ולאפשר להם לקבל מנה מהדרין. כיום באולמות, גנים וקייטרינג ים רבים ניתן להזמין מספר מנות בכשרות שונה משאר האוכל המוזמן לאירוע. תשומת לב זו עבור האורח שלכם, כך שיוכל לאכול באירוע, תוערך בוודאות ושמחתו עמכם תהיה שלימה.
כשר למהדרין. אם החלטתם ללכת על חתונה שתהיה כולה כשרה למהדרין, יש להבדיל בין רמות המהדרין השונות, הכשרים שונים והבדלים בין האולמות. יש מי שיסתפק בכשרות רבנות מהדרין שכוללת גם היא חומרות כגון ירק גוש קטיף ומוצרי יסוד מהדרין (כל מהדרין) ויש כשרויות מהודרות יותר כגון כשרות בד"צ העדה החרדית, הרב מחפוד, עטרה, הרב לנדא וחוג חתם סופר, שלכל אחד מהם יתרונות משל עצמו.
המשותף לכל הכשרויות המהודרות הוא שמשגיח הכשרות חייב להימצא במטבח כל זמן הכנת האוכל. החל מפיקוח על הדלקת האש במידה ויש גויים העובדים במטבח וכלה בכל בעיה כשרותית שיכולה לצוץ במהלך בישול האוכל. לדוגמא: רבים הם המאכלים המטוגנים בשמן עמוק, נמצא  שלפעמים טבחים שלא מודעים להלכות כשרות המטבח, יחסכו בשמן ויטגנו דג ועוף באותו שמן, זה אחר זה. דוגמאות רבות ניתן למצוא בעניין ומכאן יתרונו הברור של משגיח כשרות צמוד המודע להלכות כשרות המטבח.
גם כאשר בוחרים בחתונה בכשרות מהודרת יש לבדוק את רצינותו של המשגיח. לראות אם הוא אכן נמצא כל הזמן ומשגיח.
אפשרות למהדרין- ישנה העדפה ברורה לאולם אשר מתנהל באופן קבוע עם הכשרות אותה בחרתם. בתהליך הכנת האוכל ישנם כ"כ הרבה מוצרי בסיס, כך שקשה להאמין שעבור חתונה מסוימת שבעל האולם הבטיח שהכל יהיה 'מהדרין' אכן כל התנהלות המטבח תשתנה. מה גם שעבור כשרות מהודרת ישנם נהלים שונים שאם לא מכירים אותם, אין אפשרות לעמוד בהם. לצערנו נמצא גם שמשתמשים באוכל מאירוע של יום קודם באירוע שלאחריו, ואם אין זה ברור שכל החתונות הן מהדרין,  גם אין זה ברור שהאורחים שלכם יקבלו את המנה בכשרות עליה שילמתם.
לסיכום, כיום תחום האוכל הכשר מפותח מאוד, כך שניתן להכין כמעט כל מאכל בכשרות מהודרת, בדרך כלל זה יתבטא במחיר המנה. השפים והקונדיטורים השתכללו מאוד ומושג 'טעם בד"צ' כבר איננו רלוונטי. כיום ניתן להנות ללא ספק ממנות כשרות ואף מהודר מעוצבות וטעימות במיוחד.