חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


ראו הוזמנתם  
22/08/2012

האם זוגות שעומדים להתחתן מוציאים יותר מידי מהתקציב שלהםעל הזמנות לחתונה?
המאמר הבא סוקר את הנתונים בעניין וגם מציע פתרונות
מה בא קודם?
הרבה זוגות שהחליטו במזל טוב להתחתן, מתחילים את הצעדים הראשונים בארגון הלוגיסטיקה הכרוכה בדבר ובתכנון תקציבי מפורט של כל פרט ופרט, כולל מקום הכבוד של ההזמנה לחתונה, שרק הולכת ותופסת יותר נפח מהתקציב, ולמה? האם ניתן לייצר הזמנה אלגנטית ויפה לחתונה ובעלות סבירה? 
ראשית, נחפש באינטרנט. כיום, ישנן בארץ מספר רב של חנויות מקוונות שמציעות הזמנות מעוצבות ואיכותיות במחירים מדהימים ולא יקרים, כולל הנחות על כל התוספות שנרצה. הדבר נובע מהעובדה הפשוטה שלחנות מקוונת ישנן עלויות תפעול מצומצמות יותר מבתי דפוס שאינם מקוונים ולכן תמיד נוכל למצוא שם הזמנות במבצע ובהנחות גדולות (וחבל רק שלא ניתן להזמין שמלה באופן מקוון, אם כי תופעה זו קיימת כבר בארץ). לכן כדאי ורצוי לסקור את ההיצע הקיים באופן מקוון ונסמן דוגמאות שאהבנו במיוחד. ברור כי הזמנה בעיצוב לא מקורי כבר זולה באופן ניכר מהזמנה שמעוצבת באופן מקורי וייחודי, עם המון השקעה ושעות עבודה של מעצב, גרפיקאי וכו'.
עוד גורם המייקר הזמנות הוא כמובן הנייר שאנו מדפיסים עליו. סוגי הנייר הם שונים ורבים, מהיקר ביותר ועד לזול ביותר, הכול לפי הטעם והתקציב. ניתן להשתמש בנייר כרומו יוקרתי שנותן איכות תמונה וגימור מעוצב להזמנות שלנו; נייר נטול עץ המשווה אנינות טבעית ותחושת רטרו נינוחה; נייר ממוחזר שמתפצל להמון סוגים שונים שלכל אחד מחיר שונה וגימור אחר – פנינה, טקסטורה, מקומר וכו'. לכל אחד מהסוגים הרבים קיים מחיר ייחודי ובכדי לשמור על התקציב היקר שלנו אנחנו צריכים להישאר בתחום המחיר השפוי (בהתחשב בכמות ההזמנות שיש לנו – יותר הזמנות משמע פחות במחיר ההדפסה), ולמצוא במגוון הקיים כיום (שהוא רב מאוד ובעל אינסוף אפשרויות), את ההזמנות שקורצות לנו ומתאימות לסגנון החתונה ולסגנון שלנו כזוג.
 
העיצוב מושלם – אנחנו לא
מבחינה סטטיסטית, הוכח כי זוגות מתחתנים מוציאים הרבה מאוד כסף על הזמנות לחתונה פשוט משום שזה אחד הדברים המופיעים למעלה ברשימת העשייה והתכנון, עדיין בשלב שבו נשאר לנו מספיק כסף ואנחנו לא מודעים לכך שהוא הולך ואוזל במהירות משום שהרבה מההוצאות צצות בשלבים יותר מאוחרים, כמו קייטרינג או סידורים אחרונים באולם שעולים כסף וכו'.
ברור לכולם כי קודם כל צריך להתאהב בעיצוב המסוים של הזמנה ובמה שהיא משדרת לנו ולאורחינו ורק אח"כ לשאול את עצמנו אם אנחנו יכולים להרשות זאת לעצמנו. לכן, אף על פי שזאת עצה כלכלית גרועה – אתם חייבים לאהוב את מה שאתם מזמינים ולא לחפש את המחיר הנמוך בכל מחיר. החוכמה היא להמשיך ולחפש – לא לעצור על ההזמנה הראשונה שמוצאת בעינינו חן אלא להמשיך ולראות עוד ועוד דוגמאות, להציף את עצמנו במגוון הקיים בכל בתי הדפוס שנגיע אליהם באופן ממשי או רק ברשת, כשבסוף התהליך עלינו לעצור ולנסות להבין איך להתאים את העיצוב, סוג הנייר והצבע, כולל תוספות שונות ולא הכרחיות כמו נייר מרשרש עדין או מגנט למקרר - לתקציב שקיים. בהסתמך על ניסיון קודם – אנחנו תמיד נמצא את הפשרה בין רצוי למצוי.