חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


עניין של הגשה  
28/10/2013

מי כמוני יודעת שהעם הישראלי אוהב לאכול, אוהב מאכלים ואוהב שפע.

יש שיגידו שאנחנו אוכלים עם העיניים.

אם נציין את פרמטר הכמות או להבדיל את פרמטר עיצוב הצלחת והמנה המוגשת בה. ההתפתחות הקולינרית וקבלת תרבויות חדשות מאזורים שונים על הגלובוס יחד עם מיקס התרבויות אשר כבר קיים בישראל והפך הוא לצבר. גם חווית השירות באירוע מסוג זה או אחר השתנתה.

ועל כך, השאלה הנשאלת היא האם כשאנחנו עושים אירוע כמו חתונה  בר מצווה או אירוע חברה, נרצה בהגשה אישית, הגשה למרכז השולחן, של המנה העיקרית כמובן, או שבכלל נבחר את שיטת הבופה מתחילת הערב ועד סופו.

ובכן, נוכל לפתוח שולחן ולדבר על כך,

ועד לרגע המיוחל, אשתף אתכם במספר יתרונות וחסרונות בכל שיטת הגשה מן הנמנות לעיל.

שיטת ההגשה האישית, הלא היא המוכרת, והותיקה בעולם האירועים, היא גם הנוחה ביותר עבור כל אורח ואורח, קבלת המנה האישית כשהצלחת מעוצבת באופן דקורטיבי להפליא, כאילו וזו פיסת אומנות שנלקחה כעת ממוזיאון הלובר, אכן ישנה סטייה קלה מן המציאות, ברוב המקרים, נקבל נתח סטייק עסיסי לידו שעועית ירוקה ותפוחי אדמה ולקישוט עלי העונה. ואם השירות טוב ומקצועי בגן האירועים או אולם האירועים נזכה בסבב הגשה מהיר ויעיל.

לעומת זאת, וזאת רק דעתי האישית, שיטת ההגשה למרכז השולחן, מאפשרת קרבה ושיחה בין יושבי השולחן. בעידן בו  הראש לרוב מורקן למטה אל עבר האייפון. קחו לדוגמא אירוע בו אינכם מכירים היטב את יושבי השולחן, מסיבות אלה ואחרות, שיטת הגשה מרכזית מקדמת אפשרויות שיחה.הידעת קטן- בחינת ההיסטוריה-בעבר בבתי אב במדינות אשר תושביה עניים כמו אסיה ואפריקה ישיבה סביב קערה גדולה ואכילה שיתופית הייתה דבר שבשגרה. (ישנן מדינות אשר מנהג זה נותר בנורמה ללא קשר למצב הסוציואקונומי עד היום).

האפשרות האחרונה שלנו רבותיי, היא בחירת הגשה בשיטת הבופה. הבופה שמפוזר או מרוכז ברחבי המתחם, מציע שפע רב של אפשרויות, טעמים וריחות. בכל זמן האירוע האוכל מוגש ללא 'הפסקת ריקודים' וכל אחד מוזמן לאכול בחופשיות.

עד כמה האוכל חשוב לנו באירוע, אולי בכלל זו המוסיקה שעושה את ההבדל?

עד לפעם הבאה,

יוחי בן שחר