חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


גדעון שרון  
15/01/2012

צילום חתונה או כל אירוע אחר הוא דבר מורכב ורציני, אנחנו מפקידים את הזיכרונות שלנו בידיו של הצלם, מצפים ממנו שלא נרגיש אותו, אבל מצפים ממנו שיהיה בכל מקום ויתעד כל רגע. ראיון עם גדעון (גידי) שרון, צלם אירועים עם רזומה של מאות אירועים, שהאחראיות שבמקצוע אינה מבלבלת אותו והוא מתעקש לשים לב גם לדברים המשעשעים שבאירוע.
גדעון שרון התחיל לצלם אירועים לפני 7 שנים, אומנם את המצלמה הראשונה הוא אוחז כבר מגיל 14, אך את הקריירה המקצועית הוא התחיל כשסיים את לימודי הצילום "במדרשה לצילום גיאוגרפי" בתל אביב, מאז צילם כבר מאות אירועים שונים, "צילמתי חתונות מכל הסוגים ומכל המגזרים, מחתונות רגילות באולמות רגילים ועד חתונות הכי לא סטנדרטיות שאת יכולה לדמיין, דתיים לאומיים, נערי גבעות, חרדים וחילונים ואפילו זוג סינים שבאו במיוחד לארץ בכדי להתחתן"
מה הסיטואציה שהכי זכורה לך מכל האירועים?
האמת שיש המון סיטואציות שזכורות לי חלקם משעשעות וחלקם ממש לא, הייתה כלה שהתעלפה בחופה, חתן שבריקודים החליט שהוא קופץ על הקיר וגילה שהקיר מגבס כשזה נשבר כולו, ועוד המון אנקדוטות משעשעות, זכור לי מקרה שכמה שבועות אחרי חתונה מסוימת נגשה אלי האימא של החתן שבמקרה הזה אני מכיר את המשפחה הזאת שנים רבות ואמרה לי בזעף "אתה ממש ממש לא בסדר", נבהלתי ופשפשתי בזיכרוני מה כבר יכול היה להיות, התמונות היו טובות, לא פספסתי שום תמונות משפחה חשובה, שאלתי אותה מה קרה, והיא ענתה לי כך: "בכל התמונות עשית שיהיו לי שני סנטרים!! "הייתי בהלם ולא ידעתי האם היא רצינית או צוחקת מה שלא מנע ממני לומר לה" האמת שהיו לך ארבע סנטרים, עבדתי על זה קשה מאוד שיהיו לך רק שניים"... למזלי הדברים היו ברוח טובה...
מה הדבר שחשוב ביותר בעינך כצלם להמליץ לזוגות בבחירת צלם?
היום ישנם המון צלמים שונים בשוק ובאמת ההחלטה לא קלה, פעם אמר לי צלם אחר שאין דבר כזה צלם טוב יותר או טוב פחות, יש דבר כזה צלם מתאים יותר וצלם מתאים פחות, זוג צריך לבחור את הצלם שהכי מתאים לו, לכן ההמלצה שלי היא דבר הראשון לבחון את ההתחברות של הזוג לעבודות של הצלם שזה הדבר הכי פשוט והכי חשוב לבחינה, הדבר השני שאני ממליץ הוא לשים דגש על האיכות לפני הנושא של הכמות או המחיר,למשל. דברים שאנשים לא מטיבים לשאול הוא על איכות הדפסת התמונות או הדפסת האלבום הדיגיטלי, האם האלבום הוא בהדפסת פוטו? האם התמונות עוברות תיקון לפני ההדפסה? האם יש בקרה גרפית לפני הדפסת האלבום הדיגיטלי? האם יש ציפוי UV ששומר על האלבום? בקיצור האם ההדפסה נעשית במקום מקצועי או חובבני. שאלה נוספת שצריך לשאול, האם הצלם נותן לכם שירותים נוספים כגון אתר תמונות מקצועי עם אפשרות לבחירת תמונות דרך האתר מה שמקל מאוד את עבודת בחירת התמונות המתישה לזוג ולמשפחה, האם הצלם עובד עם תאורה מקצועית דבר שמשפיע מאוד על איכות התמונות ועוד דברים נוספים שעיקרם הוא דגש על איכות העבודה, אבל באמת הדבר המרכזי הוא האם הזוג מתחבר לסגנון העבודה של הצלם ולוודא שהוא לא שולח צלם אחר במקומו.
אתה בטח יודע שחתונה זה דבר יקר מאוד למה לא לחסוך בצלם זול יותר או אלבומים זולים יותר?
 זה אומנם נכון אין שום סיבה להוציא כל כך הרבה כסף על חתונה, אבל שישאלו את עצמם הזוגות או ההורים, על מה הם רוצים להוציא את כספם, על מנה במאות שקלים שמתעכלת אחרי שעה או על המזכרת החשובה שאמורה ללוות את הזוג ואת ילדיהם שיבואו לכל חייהם, לדעתי התשובה כאן ברורה, מה גם שהפרש בין צלם טוב לצלם בינוני או אלבום איכותי יותר יכול להיות לפעמים בסכומים מצחיקים ביחס של מחיר החתונה.
אמרו לי פעם שצלמים בוגרי בתי ספר לצילום הם טובים יותר, יש אמת בזה?
בתור אחד שלמד צילום במוסד מוכר ומתמחה בעוד סוגי צילום אני יכול להגיד לך בכנות שזה לא ממש נכון ולפעמים אפילו הפוך, מה שחשוב שהצלם הוא יהיה בעל מקצוע טוב עם ניסיון ושמתייחס למקצוע שלו ברצינות, שהוא לומד ומשתפר כל הזמן ומשפר את השירות שלו. אומנם, לפעמים צלמים שיש להם את הנטייה לאומנות הם גם רוכשים את הידע הזה בבתי ספר והרקע הזה אכן יכול לעזור להם בתפיסת העולם הצילומית שלהם.
לסיום, בתור אחד שהיה במאות אירועים מה אתה עוד יכול להגיד לזוגות מתחתנים?
אמר לי פעם צלם וותיק שהתמונה החשובה ביותר באירוע היא התמונה שהצלם לא צילם, ואם נחשוב על זה לרגע, אז באמת הדבר החשוב ביותר באירוע הוא הרגע הפנימי של החתן והכלה הרגע שאף אחד לא רואה אפילו לא הצלם, הרגע הזה צריך להיות נצור בלב של החתן והכלה, ואני ממליץ לזוגות לשמר את הרגע הפנימי הזה ולשים את כל השאר בפרופורציה הנכונה, אפילו את הצילום.

לקריאה נוספת אודות הדפסת אלבומי איכות ואופן בחירת הצלם באתר חברת SBY לחץ כאן
דוגמא לאתר תמונות מתקדם שמקבל כל לקוח עם התמונות מהאירוע לחץ כאן
למידע נוסף, המלצות גולשים, תמונות ועוד  לחץ כאן