חתונה יהודית
פירסום חתונה בדקה ה90 אירועים וחוויות ווידאו חתונה הנחות ומבצעים מאמרים רשימה אישית טיפים חתונה - ראשי
 
חדשות ומבצעים   
 השכרת חופות - חופת במבוק/ חופה יפנית במחיר הכי משלם
 אומנות הצילום צבי גלעד - מבצע חורף חם!!! 2 צלמי תמונות, אלבום דיגיטלי גדול, אלבומו הורים, סרט ערוך עם קליפים ברמה גבוה ביותר וצוות מגנטים ללא תוספת. במחיר ללא תחרות: רק 6300 ש"ח
 להקת הלל - מבצע מדהים!!! הרכב 5 נגנים רק ב4500 ₪
 משתלה מהלב - הנחה ללקוחות כל שמחה בהזמנת מזכרת מהאירוע מהמשתלה השיקומית
 ברכת כלה בעיצוב אישי - רוצים לפנק את הכלה בברכת כלה יחודית?
 ארמוניה - מבצע הדקה ה90 מחירים מיוחדים לתאריכים אחרונים לאירועי חנוכה

 


החלטתם להתחתן?  
01/05/2010

בשעה טובה הגעתם לרגע בו החלטתם להתחתן, ההתרגשות עד השמיים. אתם כל כך רוצים לשמח את כולם ולבשר כבר את הבשורה. רגע לפני שאתם יוצאים עם הכרוז...
עצרו שנייה, קחו אוויר ותהנו מהמצב חדש, אליו הגעתם בשעה טובה כזוג. בתקופה זו תוכלו לחשב באופן עצמאי איך אתם הייתם רוצים שתראה החתונה שלכם. אחרי שתודיעו לכולם תזכו לריבוי העצות מכל הדודים והשכנים- דבר שעלול לבלבל... מומלץ מאוד להיות מציאותיים ולזכור שבטח גם להורים תהיה דעה וחלק בהחלטות.
אם הגעתם למצב שההורים עוד לא פגשו את בן/בת הזוג, זה הזמן להכרות עם ההורים. תמנעו ככל האפשר מהודעה על חתונה בפגישה הראשונה עם ההורים. זה עלול לפגוע בהם מאוד ולהתפרש כמחאה וריחוק ההורים מתהליך הנישואין שלכם. מה גם שדעת ההורים יכולה לסייע פעמים רבות בבחירת בן/ בת הזוג.
ככל שההורים יהיו יותר מודעים לקשר שלכם ולרצינותו כך ההודעה על החלטתכם להינשא תהיה יותר טבעית, והדבר יתקבל בהתרגשות ושמחה. בכל מקרה בעצם ההודעה יש משהו מביך ואולי גם שמץ של חוסר נינוחות כאשר הקשר הזוגי שלכם נפתח למעגל רחב יותר. רצוי להכין מראש את הדברים ולחשוב איך מספרים ובאיזה סיטואציה. האם להגיע לבית ההורים בהפתעה או להודיע מראש שאתם באים (ובכך יש כבר סוג של הכנה להורים...) כמו כן ניתן גם לקבוע באיזה בית קפה וכך לשלב את הדברים תוך ארוחה חגיגית. כמובן שההוגעה להורים חייבת להיות פנים מול פנים ולא טלפונית, מיילים SMS וכו'. זכרו שההורים מצפים לחתונתכם כמעט כמוכם וגם אתם לא הייתם רוצים שהצעת הנישואים תהיה בדרך זו.
אחרי שהודעתם להורים, צריך לארגן את ה-וורט (המפגש בין ההורים) שאת המפגש הזה נהוג לקיים בבית הכלה. את הוורט עושים בד"כ סמוך להודעה להורים- מיד באותו יום או כמה ימים לאחר מכן. כדאי להכין מראש את ההורים לגבי דברים עקרוניים על הצד השני.
מכאן יש לפניכם שתי אפשרויות לגבי מסיבת האירוסין:
האחת להזמין את החברים והמשפחה המורחבת מייד אחרי הוורט וזה במידה והיה זמן מספיק להערכות מצד כיבוד, מקום וכד'. לאפשרות זו יתרון במידה ומועד החתונה קרוב להחלטה. יש לכך גם יתרון כלכלי לפי שאופי האירוע מהסוג הזה הרבה יותר צנוע, בד"כ ההודעה היא טלפונית וההזמנה מיידית ולא מחייבת ולכן גם אין צורך באירוח משמעותי. 
אפשרות שניה היא להפריד בין הוורט  למסיבת האירוסין. כך ניתן להתנהל יותר בנחת, להודיע באופן אישי לאחים סבים וסבתות וחברים טובים ולהיערך לקבלת אורחים רבה יותר.
במידה ובחרתם להפריד בין הוורט לאירוסין תוכלו לצור מפגש נוסף בין האחים ובכך ליצור אווירה קרובה ומאוחדת יותר בין המשפחות באירוע.
בכל הלחץ בטוח שלא תוכלו להתפנות להודיע לכ"א באופן אישי על חתונתכם ולכן כדאי להיעזר בחברים ובני משפחה כדי שלא לפספס אף אחד שהיה מעוניין לשמוע את הבשורה.
לאחר חגיגות האירוסין, רצוי שכ"א מהצדדים יכין רשימה של ציפיות לגבי סגנון האירוע, ההשקעה הכספית, כמות המוזמנים, דברים שההורים יתנו לזוג. גם אתם תחליטו על דברים שעקרוניים לכם יותר או פחות. הפגישו שוב בין ההורים או שתקדימו לזה פגישה נפרדת עם כל צד ונסו לגבש כוון להתקדמות בהכנות לחתונה.
התקופה של ההכנות עד לסגירת מקום החתונה, התזמורת, הצילום וכד' היא מאוד לחוצה ולעיתים נוצר מתח בין הזוג ובין המשפחות. השתדלו להתנהל כמה שיותר בנחת ולהנות מהתקופה הזו. לסגור את הדברים כה שיותר מהר כי אז הדברים יהיו כבר מאחוריכם ותוכלו להנות מתקופת האירוסין ולהשקיע בבניית דרכם המשותפת.